Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mitől lesz jobb nekem ha...

Mitől lesz jobb nekem ha ismerem a családfámat?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 27. 23:41
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
A kíváncsiságod ki lesz elegitve.
2020. ápr. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Családfát nem azért csinál az ember, hogy jobb legyen neki.
2020. ápr. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
megismerem az őseidet és hogy miképp jutott a családod oda ahol van. Plusz keresés közben érdekes történetek bukkannak elő.
2020. ápr. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

A családfakutatás rejtvény és ha megoldasz egy rejtvényt, attól miért lesz jobb neked?

Egyszerüen érdekes keresgélni, és ha minden adat megvan, akkor örülhetsz, hogy siekrült megoldanod ezt a rejtvényt is

2020. ápr. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Ha ismered a gyökereidet, könnyebben meg tudsz kapaszkodni az életben. Tudod, honnan jössz, ki az őseid, mennyit jelent ez a családi tudattalanban. (Rengeteget.)


Ha nincsenek családi bűnös titkok, tabuk, akkor szabadabb a lélek.

2020. ápr. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem lesz jobb. De ha érdekel és örömet okoz, akkor érdekes lesz, és lesz egy jó elfoglaltságod, hobbid.
2020. ápr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Ha olyan a lelki beállítottságod, akkor rokonságodat felismerve és tudatosítva, ténylegesen gyakorolva a rokonságot jobban tudsz megkapaszkodni az életben.
2020. ápr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Én azért kezdtem el anno összeírni mert lehetetlen volt követni, hogy ki kicsoda és kinek a kije. Ráadásul rengeteg azonos nevű van (ahogy máshol is), képtelenség volt kitalálni, hogy az a rokon kinek a gyereke.

Sajnos szokás a mai napig, hogy 3-4 nemzedéken keresztül a szülei nevét kapja a gyerek. Egy időben mindenki János volt és Erzsébet.


Viszont a kutatások eredményéül már összeállt egy kép, a születési-halálozási évszámok segítenek a legtöbbet, de a legtőbb helyen a házasság és válás dátumok is megvannak. És persze egy-egy fotóval szinte mindenkiről, így remekül átlátható az egész.

Plusz dolog, hogy az 1800-as évekig megvannak az anyakönyvi kivonatok. És ikrek is vannak a családban, eddig róluk sem tudtam, hogy melyikük melyik és pl ki az idősebb...


Nekem az információ miatt fontos. Másképp nem létezne ez a tudásanyag. És ez megmarad. Az egész családnak.

2020. máj. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Juliusz48 ***** válasza:
60%
A család egyben öröksége is az embernek. A kiemelkedő teljesítményekre lehet büszke is az utód, de képet adhat a genetikai terheltségről, esetleg támogató, vagy támogatásodra érdemes kapcsolatokról is.
2020. máj. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%
Sokkal jobb lesz ! Ossze sem lehet lesz hasonlitani.
2020. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!