Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Őseim az 1870-es évek környéké...

Őseim az 1870-es évek környékén jöttek Galíciából. Milyen levéltárban tudok utánuk nézni?

Figyelt kérdés

Melyik ország levéltárában lehetnek meg az irataik? Önálló volt akkor Galícia, vagy az OMM egyik tartománya? Nem tudom pontosan, hogy melyik városból jöttek (egy születési anyakönyvi kivonatba az volt írva, hogy Kolbuszon, nekünk annyi tippünk van, hogy Kolbuszowa lehet az). Lengyelországba kell menni, vagy esetleg az Országos Levéltárban találunk valamit?

Előre is köszönöm!


2010. júl. 28. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ez nagyban függ a felekezeti hovatartozástól is! Tudomásom szerint a lutheránoknál és az izraelitáknál később kezdték feljegyezni a dolgokat. Ha katolikusok az ősök, akkor lehetséges, hogy van valami feljegyzés. Később persze már a civil lakosságnál is megjelentek az állami anyakönyvek de azok csak 74-től (azon a területen - ha jól tudom).
2010. júl. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

21:33-as vagyok, folytatnám.


A Monarchia része volt, viszont az OMM belül nem hiszem, hogy létezett egy központi hely, ahol gyűjtötték volna az anyakönyvi adatokat. arra tippelek, hogyha van is valamilyen adat, akkor azt ott Kolbuszowa-ban lehet megtalálni. Ez persze csak tipp, viszont ugye felekezeti lebontásban helyben szinte biztos, hogy megtalálható, hacsak nem pusztult el valamilyen okból kifolyólag az az intézmény, templom, zsinagóga, ahol tárolták. wikipediában azt írják, hogy a város felét felgyújtották a németek, talán az a hely nem pusztult el. sok sikert a kutatáshoz!

2010. júl. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdezz utána az országos levéltárban. Nagyon készségesek, és segitőkészek. Ha nálunk nincs adat, tudni fogják hova irányitsanak.
2010. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindkét választ!

Galíciai zsidók voltak, szóval remélem, hogy maradt utánuk valami... A várossal az a baj, hogy egyáltalán nem biztos, "Kolbuszon" volt odaírva, de ilyen névvel semmit sem találtam. Szerintem is az lesz, hogy majd szeptemberben bemegyek az országosba.

2010. júl. 29. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!