Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Levéltárban meg tudnám...

A Levéltárban meg tudnám találni azt az okiratot, amelyen az szerepel, hogy nagyapám régen magyarosíttatta a nevét?

Figyelt kérdés
azért kérdezem, mert itthon nem találom az eredeti példányt, és az eredeti név visszavételéhez nekem elengedhetetlen.
2010. febr. 7. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem is van ilyen ügyem, azt írták, hogy a 30-40-es évek névváltoztatási iratai már nincsenek meg

de a születési anyakönyvbe is bevezették a változást, a határozat számával együtt, sztem az is elég lenne

2010. febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Hali én ezt a választ kaptam az Igazságügyi és Rendészeti minisztérium levéltárától, hasonló megkeresésre.


"Mivel Ön felmenője névváltoztatását keresi, kérhet ki a névváltoztatási okiratról hiteles másolatot. Kérem, szíveskedjék feltüntetni nagyapja régi nevét, ha rendelkezésre áll születési adatait, valamint a névváltoztatás BM. számát. Amennyiben az iratok között a kért ügyirat megtalálható, az Ön írásbeli kérelmére hiteles másolatot küldünk. Az eljárás illetéke 1 000 Ft."


A névváltoztatás BM számát a levéltárból tudod meg, a születési anyakönyvbe be kellett jegyezni. Oda írták, ahová a születését is bejegyezték.


Egyébként még nem volt időm eljárni a hiteles másolat ügyében...

2010. febr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha vársz egy kicsit, akkor kaphatsz pontos választ! Férjem még alszik :) Ő történész-levéltáros, segít majd neked!
2010. febr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kedves 15:38-as

a

te felmenőd névváltoztatása mikor történt?

1. vagyok, köszi

2010. febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Valószínűleg igen. Azt tudni kellene, hogy mikor született a nagyapád, mert akkor valóban az anyakönyvből meg lehet nézni, igaz ez csak abban az esetben áll fenn, ha 1895 után történt ez, hiszen az állami anyakönyvezést csak abban az évben vezették be.

Maga az okirat is meg lehet, de tudni kellene, hol laksz, és abba a megyei levéltárba kellene menned,a melyik megyében laksz, és ott elmondani a problémádat, segíteni fognak.


Amit az egyik kolléga írt illetve idézett az jó, ha azokat az adatokat megkeresed, akkor a BM irattárából is valószínleg tudnak adni hiteles másolatot.

Ha van más adat, akkor írj és megbeszéljük.

2010. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget!:) nagyon fontos lenne, szeretném az eredeti vezetéknevemet viselni...akkor írjak privát üzenetet ha megvan minden adat?
2010. febr. 7. 16:04
 7/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, a levéltáros.

talán tudok segíteni, elméleti szinten. konkrétan nem tudom hogy melyik megyében élsz, igy nem biztos, hogy az iratot magát meg tudom neked keresni, de azt el tudom mondani, hogyan csinald. Az lehetséges, hogy az eredeti okirat nincs meg, ennek több oka is lehet, de másolatot tudnak adni.

Szia

2010. febr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

15:38-as vagyok


1933-ban történt a névváltoztatás. Mivel 1895 -előtt történt a születés, elég volt az Országos levéltárba menni. Ha később született, az adott megyei levéltárban kell keresni a születési anyakönyvet.

2010. febr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!