Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kit nevezhetek a mostohaanyámn...

Kit nevezhetek a mostohaanyámnak/mostohatestvéremnek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mostohaanya: apád új élettársát/feleségét

Mostohatestvér: apád vagy anyád új élettársának/házastársának azon gyerekeit, akiknek nem apád az apja vagy nem anyád az anyja

2010. aug. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
jah.. igy van
2010. aug. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
95%
am meg bárkit, akit méltónak érzel rá :D
2010. aug. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy rendes családban a mostoha szó olyan csúnya.

Oké, hogy annak nevezik, de tegyük fel, mondjuk meghal az apuka, anyukának lesz egy új élettársa,akinek van egy fia. Akkor az a mostoha gyerek. De nem tesz kivétel, ugyanúgy szereti mintha a sajátja volna.Szebb szó az , hogy nevelt fiam/lányom, anyám apám.

2010. aug. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Nük Lapjában volt egyszer egy cikk, ahol az író úgy írta. kaptam ajándékba még gyereket. Hát nem jó? Ajándék gyerek, ajándék szülő. :)Sokkal jobb, mint a mostoha....
2010. aug. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:)

Igaz, tényleg elég csúnyán hangzik a mostoha szó. Nem is nagyon szoktam használni. Csak arra voltam kíváncsi, hogy apukám új feleségét és az ő gyerekét akár hívhatnám-e úgy is. Még egyszer köszönöm mindenkinek.!:)

2010. aug. 4. 14:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!