Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa-kutatás céljából...

GallitsGáborCsaba kérdése:

Családfa-kutatás céljából mennyi vért szokás adni a vizsgáló labornak?

Figyelt kérdés
Már hosszú évek óta szeretném tudni erre a fenti kérdésre a választ,ahogyan azt is hogy egy ilyen vizsgálat hány generációnyi felmenőt tud biztosan meghatározni,mert úgy tudom hogy a legtöbb ilyen vizsgálatnál vagy azt mondják több mint ezer évvel korábbi ősökre is rá lehet találni,de én ezt szeretném már most jobban tudni,ami gondolom érthető Mindenkinek :-).

#családfakutatás #Genetikai Családfa-kutatás #Családfa-kutatás genetikusan #Kutatás az ősök után
2020. aug. 2. 23:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%

"A DNS ha egyezik valakivel akkor rokoni kapcsolatban vannak"


Ha a DNS egyezik, akkor vagy az illetöröl saját amgáról van szó, vagy esetleg egypetéjü ikertestvérröl, semmilyen más esetben nem egyezhet, legfeljebb hasonít a két minta egymásra.

EZ a eredet-vizsgálat DNS alapján meg csak annyit mutathat ki, hogy Európa (esetleg egyéb kontinens) melyik részéröl (észak-dél-kelet-nyugat) származó gének szerepelnek az adott mintában. De olyan, hogy magyar, szlovák, német, stb gének nincsenek, semmivel nem lehetpontosabbat megtudni arról, hogy honnan származik valaki, mint elötte.

2020. aug. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Genetikai származás vizsgálatra gondoltál.


Szájnyálkahártya mintát vesznek hozá, egy hosszabb, de fülpiszkáló nagyon hasonló pálcikával.


Az Y-kromoszóma és mitokondriális dns vizsgálattal, nézik a származást.


Például az Y12-es kromoszóma kaukázusi embereknél, a földközi tenger keleti partvidékéről valószármazást valószínűsíti.


...

2020. aug. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az oldalról, amit korábban linkelt valaki, tudsz rendelni ilyen tesztet. Küldenek neked egy fiolát pálcikákkal. Meg egy válaszborítékot. Leveszed a nyálmintát a pálcikákkal, beleteszed a fiolába, a válaszborítékban és visszaküldöd. Fogsz kapni egy kódot, amivel meg tudod nézni az eredményt, ha készen van.

Ezzel konkrét ősöket nem fogsz találni, csak azt mutatja meg, hogy a különféle rasszokhoz milyen arányban mennyi közöd van. Az ősök, felmenők utáni kutatást nem viszi előrébb. Feltehetőleg olyan sok meglepetés sem fog érni, de szórakozásképpen érdemes megcsinálni.

2020. aug. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Bevallom Nektek Teljesen Őszintén,hogy én azt biztosan tudom,hogy bennem van magyarországi magyar-kun-erdélyi magyar-zsidó-szerb-lengyel-cigány vér,de mivel bár tartom a kapcsolatot az édesapámmal,de neki hivatalosan csak egy lánya van a nővérem,de itt vagyunk én és az ikertestvérem a húgom,aki nem is tartja apjának az édesapánkat és mivel hivatalosan nem vagyok az ő fia sajnos biztosan nem kérhetem ki hivatalos helyekről a vele kapcsolatos származási papírokat és az ő részéről van bennem a magyar mellett lengyel és szerb és cigány vér is,ezért is kérdeztem a vizsgálathoz mennyi vért kell adnom,mert nbevallom eddig azt hittem a vérem az amit adnom kell származástani vizsgálathoz,de tévedtem.

2020. aug. 3. 16:08
 15/16 anonim ***** válasza:

#14 Hát te két okból se fogsz sok újat megtudni a őseid származási helyéről, egy mert már sokat tudsz.


Kettő, hogy végig anyai ágon első ősöd, és ha fiú/férfi lennél/vagy első api ági ősöd származási helyét tudhatnád meg.

2020. aug. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#17 Az ott meg mi? :O


Jól összezavarodott a törlések után a kérdez-felelek itt. ;)

2020. aug. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!