Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan történiak a kereszt-...

Hogyan történiak a kereszt- vagy a születési levél kikérése?

Figyelt kérdés
Elakadtam a rokonok felkutatásában, mivel a családból többen is 1919-1929 között születtek Budapesten. Itt abba a problémába ütköztem, hogy az születésről szóló állami anyakönyvek másodpéldányai a védett időszakba esnek, eredetieket pedig csak egyenes ági leszármazottnak állítanak ki. Ekkor gondoltam arra, hogy esetleg kikérhetném a kereszt- vagy a születési leveleiket az adott plébániákról, ilyenkor mit kell tennem? Biztosan kérhetik az anyja nevét és a születés hozzávetőleges dátumát, de kérhetnek tőlem más valamit is (pl: rokoni kapcsolatot igazoló papírt, keresztlevelemet, ügyintézési díjat). Próbáltam utánaolvasni de a budapesti plébániák oldalán nem találtam részletes tájékoztatót.

2020. aug. 9. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Hívd fel telefonon az érintett plébániát, ott majd megmondják, hogy mit kérnek. Amennyire hallottam, van ahol nagyon segítőkészek, van ahol kevésbé. Vannak egyházmegyei levéltárak is, van ami online is kutatható, de azok fizetős oldalak. Nem tudom, hogy a budapestieket hol őrzik.

Születési adatokhoz amúgy hozzájuthatsz a házassági és halotti bejegyzésekből is, hiszen szerepelnek bennük.

2020. aug. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell ehhez kiskapukat keresni, plébániára menni, anyám kínja. Kérj meghatalmazást!
2020. aug. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%
Engem is érdekel, hogy kezdjek neki?
2020. aug. 11. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!