Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit mondanál, ha megkérdeznék...

Mit mondanál, ha megkérdeznék milyen származású vagy (ezek fényében)?

Figyelt kérdés
Magyar állampolgár vagyok, de nem Magyarországon születtem, így a nevem sem magyarul lett anyakönyvezve. 4 éves koromban hoztak Győrbe, itt tanultam, majd miután lediplomáztam, Svájcba költöztem. Egyik nagymamám teljesen osztrák, a másik ágról zsidó származású katolikus. Az egyik nagypapám nem magyar származású, feltehetően a családja 1920 környékén került az országba, a másik nagypapa ágát viszont IV. Béláig lehet vissza vezetni.
2020. aug. 31. 15:28
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
2020. aug. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
#11 - ment a zöld pipa:)
2020. aug. 31. 16:38
 13/24 A kérdező kommentje:
#12 :D ez hatalmas!
2020. aug. 31. 16:41
 14/24 anonim ***** válasza:
85%
Azt mondanám, hogy "multikulti vagyok, de xy ország nyelvét érzem az anyanyelvemnek, kultúráját a saját kultúrámnak, az országot pedig a Hazámnak." Ezt az ember a szívében érzi, hogy melyiket tartja leginkább sajátjának. Ha meg mindet egyformán, akkor miért ne lehetne valaki multikulturális?
2020. aug. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos tovabbra is osszevissza beszelsz,igy nem lehet megmondani!

Azt irtad apadek atszoktek a hataron...aztan csak 1db nagyid magyar, aztan anyud is atment a rendszervaltas utan!😂

Tehat honnan, hova es pontosan kik? Nekik mi az allampolgarsaguk?

IV Bela meg senkit nem erdekel, mert valahol mind dzsingiszkan meg szulejman leszarmazottak is lehetunk, mivel vegig kurt.k a karpat medencet ok es a leszarmazottai...

2020. aug. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
63%
Olyan nemzetiségű vagy, aminek érzed magad és fellehető az őseid egyikében.
2020. aug. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Tök felesleges volt felsorolnod az összes ősödet, egy a lényeg: A szüleid magyarok voltak, akik politikai okokból külföldre menekültek. Ezt úgy mondják, hogy "kivándorolt magyarok". Gondolom a rendszerváltás után visszajöttetek Franciaországból, nem vettétek fel a nyelvet, kultúrát, tehát te külföldön született magyar vagy (nem francia, nem más).
2020. szept. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
En 0% magyar vagyok, 10 eve kulfoldon elek, rosszul vagyok attol, amilyen allapotok vannak Magyarorszagon. De. Magyarnak vallom magam. Honvagyam van. Neha mar kevert nyelven almodom, de nekem nem kerdes.
2020. szept. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
36%
Az őseim Cseh grófok voltak. A világháború idején jöttek Magyarországra. A vezetéknevünk cseh, a keresztnév már magyar. A nagypapa még beszélt csehül, apa akadozva, én már csak pár szót. Állampolgárság szerint, mivelhogy itt születtem, magyar vagyok. De! Elég volt egyszer elutaznom, hogy tudjam én véremben Cseh vagyok. Most tanulom a nyelvet, és "haza" szeretnék költözni pár éven belül. Szégyellem ezt a fertő országot, a gusztustalan, ostoba nemzetet, az állampolgárságomat is le fogom cseréltetni.
2020. szept. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
#20 ezzel a mocskolódó mentalitással inkább valami putri országba kellene menned, a csehek kedves kultúrnép, nem illesz közéjük.
2020. szept. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!