Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit mondanál, ha megkérdeznék...

Mit mondanál, ha megkérdeznék milyen származású vagy (ezek fényében)?

Figyelt kérdés
Magyar állampolgár vagyok, de nem Magyarországon születtem, így a nevem sem magyarul lett anyakönyvezve. 4 éves koromban hoztak Győrbe, itt tanultam, majd miután lediplomáztam, Svájcba költöztem. Egyik nagymamám teljesen osztrák, a másik ágról zsidó származású katolikus. Az egyik nagypapám nem magyar származású, feltehetően a családja 1920 környékén került az országba, a másik nagypapa ágát viszont IV. Béláig lehet vissza vezetni.
2020. aug. 31. 15:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Magyar vagy és kész. A származás meg az, amilyen őseid voltak, osztrák, zsidó, meg ami még van.
2020. aug. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
12%
Szinesbőrű
2020. aug. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Mindenrol irtal csak a lenyegrol nem...te hol szulettel es a szuleid melyik orszagbol valoak?
2020. aug. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Franciaországban születtem, apám és az ő szülei is itt éltek, a kommunizmus elől menekültek el és szöktek át a magyar határon. Anyám is itt élt, de ő a rendszerváltás után ment.
2020. aug. 31. 15:40
 5/24 anonim ***** válasza:
79%
Nem tök mindegy, hogy a huszadik ősöd mi volt?
2020. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

5#

De ha elköltöttél egy teljesen másik országba, úgy hogy gyakorlatilag csak tanulni voltál Magyarországon és csak egy darab nagyszülőd magyar, akkor fair, hogy magyarnak vallod magad, úgy, hogy te is leléptél? Csak képzeld bele magad a helyzetbe. :D

2020. aug. 31. 15:46
 7/24 A kérdező kommentje:
Egyébként nem, nem mindegy.
2020. aug. 31. 15:51
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
Aminek te leginkább érzed magad. Ha magyarnak azt, ha franciának azt, ha másnak azt. Nyílvan csak olyat, ami volt az őseid között vagy olyat, amilyen országban éltél. Ha ilyen a háttered, amondó vagyok, döntsd el te, minek mondod magad. Szerintem magyar, de amint írtam, te tudod.
2020. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat! Mentek a zöldek.
2020. aug. 31. 15:56
 10/24 anonim válasza:
89%
Az vagy, aminek vallod magad. Első sorban ember, a többi már lényegtelen (szerintem). De nem véletlenül mondják, hogy "nyelvében él a nemzet." Keveredve vagyunk mindannyian, mindenféle nemzetiséggel. Teljesen rendben van, ha magyarnak vallod magad, nincs abban semmi gond, hogy a jobb élet, a szabadság vagy bármi más reményében máshol próbálsz/próbáltál szerencsét.
2020. aug. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!