Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vannak itt sváb leszarmazottak?

Vannak itt sváb leszarmazottak?

Figyelt kérdés

2020. szept. 16. 20:38
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ezt a hanyad dolgot nem tudom, mert az a domináns, de román meg horvát is van bennem. Névre asszem a Poscher volt a legutolsó, ami a sváboktól jött. A családban sok a Schmidt, Auer, stb.

Rajtam látszik olyan értelemben, hogy fehér bőröm, kék szemem van, meg a barna hajamnak van egy vöröses színezete. Szeplőm is van.

2020. szept. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim válasza:
100%
Én is sváb származású vagyok, ennek ellenére épp, hogy 2-es vagyok németből;)
2020. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

Nálunk is van szerb, román

Nálam a szakállamon látszik, hogy kissé vörös

De amúgy barna haj, szem és kreolosabb bőröm van

2020. szept. 16. 21:54
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
Mivel van bennem cigány vér is, sajnos egyáltalán nem látszik a sváb vér.
2020. szept. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
Jelen! Apai nagymamám volt sváb származású. Mo.-n Pilisvörösváron éltek, hogy honnan kerültek oda, azt még nem sikerült kiderítenem, rokonokat sem ismerek erről az ágról, sajnos.
2020. szept. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is sváb leszármazott vagyok. Van pár szeplőm, illetve a barna hajam kicsit vöröses árnyalatú főleg nyáron. 29/L
2020. szept. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

Dédnagyanyám alig tudott magyarul. Kőszegen éltek. Apai résztől.

Anyai részről is van sváb vér.

Külső? Szőke szinte az egész család anyai és apai ágon is.

2020. szept. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, milyen arányban. Azt hiszem, az egyik dédnagymamám még német anyanyelvű volt, talán az ő lánya, a nagymamám is, de ez már nem 100%, mindenesetre kicsit hallani a beszédén néhány szóban a sváb maradványokat.


Annyi maradt a svábságból a családban az én generációmban, hogy a német nyelv mint valami klassz és vonzó dolog él a családi köztudatban, amit minden gyerek akar tanulni. Szóval én is tanultam (sőt most is tanulok) németül, de nekem már nem anyanyelvem volt.

2020. szept. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
Apum nagyszülei svábok voltak. De a falu ahol laktunk tele van sváb leszármazottakkal ,a Müller,Schmidt,Braun stb nevek elég gyakoriak. De nem vettem eszre semmilyen svabra utalo kulso jegyeket. Max a szeplő es a sotetbarna haj az ami eleg gyakori a családban, nem tudom az annak számít e.
2020. szept. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
Cipszer (felvidéki német) is jöhet?
2020. szept. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!