Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vannak itt sváb leszarmazottak?

Vannak itt sváb leszarmazottak?

Figyelt kérdés

2020. szept. 16. 20:38
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Vannak !
2020. szept. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!

Bár a nyelvet már nemzedékek óta nem beszéljük.

Mennyire látszik? Hát... Nekem speciel eléggé világos barna (szőkésbarna) hajam van, de a nővéremnek meg a húgomnak kék szeme is mellé. Kiskorunkban meg mindig azt kérdezhették tőlünk, hogy mitől vagyunk ilyen sápadtak. Meg egy elég tenyeres-talpas csaj vagyok, a férjem unokahúga, amikor először meglátott, azt mondta, olyan vagyok, mint egy NDK-s úszóbajnoknő. :D

Amúgy az apai nagyszüleim voltak sváb származásúak (azt hiszem, ők sem beszélték már a nyelvet, nagymamám legalábbis biztos nem... és apámékat sem tanították már meg rá), Ercsiben laktak (Dunántúl, Fejér megye). A nevek meg Krebs és Herbs voltak.

2020. szept. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim válasza:
100%
Apám sváb származású volt, vörösesszőke haj, világos szem, fehér bőr. Név Schulteisz, helység Bonyhád.
2020. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Apai, anyai ágon is voltak svábok, nagy számban. Azt tudom, hogy az apai ág, Stuttgart környékéről érkezett. Rajtam, nagyon kiütközik, a sváb vonal. :)
2020. szept. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
A vezeték nevem valószínűleg Gross-ról lett magyarosítva, Nagy ra.
2020. szept. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 Karesz1963 válasza:
Az ősöm szász volt, a porosz királyi alattvalók sorából elbocsájtották, 1853-ban az erfurti kormányzóságból költözött Somogy megyébe, és ott vett el egy sváb lányt. Családunkban a keresztnevek: Andreas, Johann, Heinrich, Karl, Adolf, Peter. Családnév Centgraf
2020. szept. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim válasza:

kicsit keson valaszolok, de enis svab vagyok:D apai agon 15 szazalekban vagyok nemet, nagyapam teljesen az volt, de nem tudom, hogy beszelt e nemetul. apamat nem tanitottak meg ra sajnos. viszont tanulok hochdeutsch-ul, illetve valamennyit svabul.


a kulsomon nem tudom, latszik e. sotetbarna hajam van nehol szoke tincsekkel. a szemem is barna.

2020. okt. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim válasza:

25*


elírtam😬

2020. okt. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
Én több mint 50%-ban az vagyok,mivel mindkét nagyapán teljesen az ,a nagymamáim magyar származásúak,az egyikbe van 15%sváb vér.Neumann,Jager,Hoch,ilyen nevüek voltak és a Lotaringiai részről jöttek baranya megyébe.
2020. nov. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
39-es vagyok,sötétszőke haj,nagy zöld szem,nagy orr,normál alkat és magasság ami a külsőmet jellemzi.
2020. nov. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!