Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Adott egy ősöm a családfán, Gruber Anna. Az ő születési idejét a neten úgy találtam meg, hogy 1782 január, viszont a napokban nézegettem a halotti anyakönyvit, ugyanabban a városban és 1836-ban halt meg, kornál pedig 45 van írva,holott ha 1782-ben született akkor 54 évesnek kellett volna lennie.

Ez miért van? Elírás, vagy csak másik városból származik?

Én úgy tudom, hogy Gyulán született, az anyanyelve, ha német is volt, biztos beszélt magyarul ugyanis a férjének magyar neve volt.

Tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek valami használható válasszal

Köszönöm



2020. szept. 25. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Halotti bejegyzésnél ilyen régen a kort bemondásra írták be, nagyon sokszor lehet eltérés, akár +/- 5-10 év is.

A születésijét hol találtad meg? Láttad az anyakönyvi bejegyzést? Házassági anyakönyvi bejegyzés megvan? Mennyire volt gyakori a környéken a Gruber családnév? Lehet, hogy nem ugyanaz a két ember.

2020. szept. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Gyulai Gruber család

Én úgy tudom, nem igazán gyakori, ezt az egy családot találtam ott, lehet volt még egy ezen kívül.

Házasságit nem láttam

Halottit láttam, meg a születésit(ami szerintem az, mert nem igazán volt rajta kívül Gruber)

2020. szept. 25. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha megvan, hogy pontosan mikor született (és nem egy névrokonát találtad meg véletlen), akkor valószínűleg elírták, de az is lehet, hogy nem az ő kivonatát talátad meg. A pontos halálozási időt meg tudnád adni?

Plusz még az is érdekelne, hogy a gyerekei mikor születtek, házasodtak, mert vetnék rájuk is egy pillantást

Most így megnéztem, és szerencsére a gyulai anyakönyvek indexelve vannak, a csabaiakról ez nem mondható el sajnos :D

2020. szept. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gyulán két Gruber Anna született, egy 1782-ben és egy 1783-ban. Szülők elvileg ugyanazok, szóval az 1782.01.14-én keresztelt Gruber Anna nyilván még csecsemő korában elhunyt. Célszerű lenne átlapozni a gyulai halottikat 1782. januártól 1783. októberig, elvileg ott kell lennie a '82-es Anna halottijának. A házasságiját én úgy 1797-től kezdeném el keresni, elvileg akár már 14 évesen is férjhez mehetett, bár az ritka, de pl. 16 év körüli menyasszonyból elég sokat láttam már. Ha a házassági megvan, akkor onnantól lehet keresgélni a gyerekek születési bejegyzését.


Amúgy egyáltalán mennyire biztos, hogy gyulai származású a család?

2020. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem biztos, hogy gyulai a Gruber család 1780 előtt.

1836 Juli 1-jén halt meg.

A többi infót sajna nemtudom

2020. szept. 25. 22:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Honnan szerezted ezt az infót akkor? Hogy keveredtél a gyulai Gruber családhoz? A családfát célszerű fokozatosan visszafelé felfejteni. Az már megvan? Végigjártad az összes lépcsőfokot a szüleidtől/nagyszüleidtől visszafelé és így jutottál el Gyulára? Ha nem, akkor ezzel kéne kezdeni.

A halottiban van utalás a származási helyére? Hogy hívták a férjét?

2020. szept. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, tuti, hogy odavalósi az ősöm

Ráadásul az is tuti, hogy Gruber Annának hívják.

Csak nem biztos, hogy ő az aki 1783-ban született

2020. szept. 25. 23:45
 8/9 A kérdező kommentje:

Gyulán született az ősöm, Mezei Erzsébet 1818 September 27-én

Az ő anyja Gruber Anna, apja Mezei János

2020. szept. 25. 23:49
 9/9 A kérdező kommentje:

Gyulai Házasságit meg nem találtam

Ha találtok betudnátok linkelni?

2020. szept. 25. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!