Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A familysearch.org-t csak én...

A familysearch.org-t csak én nem tudom használni?

Figyelt kérdés
Még a nagyszüleimet sem találom meg benne.
2020. szept. 29. 11:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszüleidet nem is fogod, adatvédelmi okokból csak azok az emberek szerepelnek, akik a születési dátumuk alapján már nagyon valószínű, hogy nem élnek. (Legalábbis magyar adatok esetén)
2020. szept. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de konkrétan senkit sem találok, pedig fix adataim vannak.
2020. szept. 29. 12:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A házasságukat akár meg is találhatod de úgy hogy konkrét anyakönyvben keresve. Egyébként az indexeléskor sok elírás csúszott bele, mert főleg a régi anyakönyvek nehezen olvashatók. "Sima" kereséssel nekem az 19aa körülig született generációkra adott jó találatokat, aránylag sokat, a fiatalabbakat bogarásznom kellett és persze van, ahogy az előző hozzászóló írta aki nem is található meg adatvédelmi okokból. Rengeteg anyakönyv csak mikrofilmre van véve és nincs indexelve, ott a lapozgatás marad illetve nincs is fent minden anyakönyv.
2020. szept. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
és még ezer ok lehet amiért nem találsz valakit, hogy egyet mondjak, az én családom egyik ága 1883-ban változtatott nevet és amíg rá nem jöttem (mert nem emlékezett már rá senki) nekem se volt meg előtte senki.
2020. szept. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ, hogy mikori adat. 1895 előtt egyházi anyakönyvek voltak. Ezek mind fel vannak töltve (kivéve amelyik elveszett), viszont csak a születési anyakönyv kereshető, a többit csak lapozgatni lehet. A kereshetőséget is úgy kell érteni persze, hogy aki begépelte a neveket az melléüthetett, stb., szóval nem biztos, hogy a kereső meg fogja találni.

1895-ben bevezették a polgári anyakönyvezést, de abból eléggé megyefüggő, hogy mikor mi van feltöltve. Kereshetők többnyire csak a budapesti dokumentumok sajnos.

2020. szept. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Milyen településről, milyen időszakból és milyen típusú bejegyzés(eke)t keresel?

Az indexelt adatokat csak mankónak érdemes használni, nagyon hibás és nagyon hiányos. A Search - Catalog menüpontban írd be a keresett település nevét, és megmutatja, hogy milyen anyakönyvek állnak rendelkezésre. A neked megfelelőt kiválasztod, a következő oldalon kicsit lefelé görgetsz és ott lesz, hogy hol találhatod meg. A sor végén a kis fényképezőgép ikonra kattintva megnyílik az adott eredeti anyakönyvről készült mikrofilm és már lapozgathatod is. Ezt sajnos nem lehet megúszni, ha valaki családfát szeretne kutatni. Muszáj átlapozni a könyveket.

Ha bárhol elakadsz, szívesen segítek.


Amit biztosan nincs értelme keresni: Pest és Zemplén megyei állami anyakönyvek (1895.10.01-jétől), mert nem kerültek fotózásra; erdélyi anyakönyvek - Romániában nem engedték fotózni a könyveket, mostanában elvileg folyik a pótlása, az Ancestry oldalon már van néhány (fizetős oldal), illetve fel lehet venni a kapcsolatot az Erdélyi Genealogiai Társasággal, van amiben ők tudnak segíteni; 1980. utáni anykönyvek - már nem készült másodpéldány, tehát levéltárban sincs, az illetékes anyakönyvi hivataltól lehet kikérni anyakönyvi kivonatot egyenesági felmenőről.

2020. szept. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"A Search - Catalog menüpontban írd be"


Ezt a menüpontot nem is találom.


Borsod megyéről lenne szó.

2020. szept. 30. 10:37
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tényleg nem tudod használni. Ha magyarul van a fejléced, akkor természetesen nem Search van a fejlécben, hanem Keresés menüpont. Ha arra rákattintasz, akkor egy legördülő menüben az utolsó a Katalógus. Na arra kattints rá, és máris megjelenik egy olyan opció, ahol beírhatod a település nevét (Place vagy Hely felirat alatti mező).
2020. szept. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

+ azt nem árultad el, hogy milyen időszakban keresel. Ha kicsit bővebb információkat megadnál, akkor tudnék segíteni, így elég nehéz. Javaslom, hogy keress fel egy családfakutató csoportot a FB-on, ott többen és jobban tudunk segíteni.

És persze alapkérdés: ugye regisztráltál is a FS-re és nem anélkül próbálsz keresni. Úgy is lehet, de sokkal korlátozottabbak a lehetőségek.

2020. szept. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
Én borsodi kis faluból származom,őseim itt éltek vagy a közelben,szép szüleimet is megtaláltam fontos,hogy tudj neveket évszámokat,helyeket főleg.
2020. okt. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!