Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A familysearch hogy mukodik?

A familysearch hogy mukodik?

Figyelt kérdés

Beirtam az adatokat.

Probakepp apukam adatait es rengeteg embert dobott ki.

Ezek kozul honnan tudom biztosra ki lehetett tenyleg valami ose apukamnak?

Mindenki amerikaban halt meg.

Vegig van vezetve az is hogy az ilettonek ki volt a felesege es volt e gyereke.

Segitene valaki?Megbizhato ez az oldal?


2019. ápr. 26. 18:30
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat nem nagyon értem hogyan kell használni.

Sajnos nem sokat tudok a csaladomrol☹️

2019. ápr. 26. 18:34
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Apukádat nem valószínű, hogy megtalálod, mert szerintem az frissebb adat annál, mint amik megtalálhatók.

Ha családfát szeretnél kutatni, akkor először nézd meg a szüleid születési anyakönyvi kivonatát. Abban benne van, hogy mikor (bár ezt alapból illene tudnod) és hol született, valamint a szülei (a te nagyszüleid) neve. Ha még ők is élnek, akkor tőlük kérd el szintén az ő születésijüket, és beszélgess velük. Kérdezd meg, hogy kire emlékeznek a felmenők közül. Ha elakadsz, onnan kezdheted a keresést a FS-ön, az utolsó ismert adattal.

Pl. megtudod apai nagypapád születési idejét, helyét és a szülei nevét a meglévő dokumentumokból. Esetleg nagypapa tud segíteni abban, hogy voltak-e testvérei, ki volt a legidősebb, ő mikor és hol született. Ha ez az adat is megvan, akkor belépsz a FS-re, a Search menüpontban kiválasztod a Catalog-ot. Ott van egy "place" elnevezésű rész, oda beírod az ismert település nevét és rányomsz a "search" gombra. A bejövő oldalon látni fogod, hogy arról a településről milyen anyakönyvek vannak fent, azt is, hogy milyen időszakra.

Amelyikben szeretnél keresni, arra rákattintasz, és kicsit lefelé görgetve felsorolja, hogy milyen típusú anyakönyvek vannak. Annak a sornak a végén, ami érdekel, a kis fényképezőgépre kattintva megnyílik magának az anyakönyvnek a képe, ahol lapozgatva meg tudod keresni mondjuk nagypapád szüleinek házassági anyakönyvét. Ebben valószínűleg további fontos adatokat találsz majd az ő szüleiről, születési idejéről, helyéről. Ezen módszer alapján tudsz szépen visszafelé haladni az időben, amíg találsz adatot.

A családfa követéséhez ajánlom letölteni pl. az Ahnenblatt nevű programot (ingyenes). Oda fel tudod rögzíteni a megtalált adatokat. Célszerű elkezdeni a saját adataiddal, aztán a szüleidével. Ott pontosan fogod látni a logikai felépítését a családfának. Ha segítségre van szükséged, elakadsz, nem tudsz valamit kiolvasni, javaslom, hogy keresd meg a FB-on a családfakutatás tematikájú csoportokat, ott sokan vagyunk és mindig van, aki segít az esetleges továbblépésben. Helyetted megkeresni nem fognak adatokat, de segítenek megtalálni.

Ha van még kérdésed, akkor írj nyugodtan.

2019. ápr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépén😊

Sajnos csak apai nagymamám él.

Anyukám szülei tabu semmit sem tudok roluk.

Anyukam nem beszél roluk

Nagyapam elhagyta kiskoraban alig ismerte

Nagymamamnak alkohol problemai voltak igy anyukam 15 evesen intezetbe kerult☹️

De megprobalom megkerni mert en szeretnem tudni

2019. ápr. 26. 19:30
 4/9 A kérdező kommentje:

FS?

probaltam rakeresni de nem talalok semmit

ez egy app?oldal?vagy egy programmal fut?

2019. ápr. 26. 20:06
 5/9 anonim ***** válasza:
FS-nek a familysearch-öt szoktam rövidíteni. :-)
2019. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Érteeem😃

Be vagyok jelentkezve😁

ismerkedek az oldallal😀holnap meg infokorutra megyek😃

2019. ápr. 26. 20:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Keresd meg anyukád születési anyakönyvi kivonatát majd, abból megtudod a szükséges adatokat.

Apai nagymamád valószínűleg tud mondani a nagypapádról is sokmindent, meg tudja adni az ő házasságuk időpontját és akkor onnan haladhatsz tovább.

2019. ápr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Tényleg ajánlom a FB-csoportokat. Az egyik legjobb: [link]

Szerintem lépj be, nagyon sok segítséget fogsz kapni.

2019. ápr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hàlàsan köszönöm nektek😊
2019. ápr. 26. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!