Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa kutatók! igazán...

Családfa kutatók! igazán érdekel, nem kötözködésnek szánom.. de mi értelme ennek?elég ha csak egyetlen 1 ősöd félrelépett és máris vakvágányon vagy, hamis ösvényen haladsz.Nem?

Figyelt kérdés

2020. okt. 5. 22:19
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
86%
ilyen hozzáállás apád miért nevelt fel, lehet hogy nem is a vérszerinti apád. 😱
2020. okt. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
93%
na és, nem csak a genetika a lényeg, ha üknagyanyám félrelépett, attól még dédnagyapámnak az lenne az apja, aki felnevelte, az ő családi hagyományait viszi tovább, az ő hozzáállása, ő világnézete formálta.
2020. okt. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
98%

Nem feltétlenül. Ha volt is félrelépés, általában akkoris az asszony férje nevelte fel a gyereket, ő volt az igazi apja. Ha valaki a biológiai családfáját (is) akarja kutatni, arra is van lehetőség, de sok utánajárás és elég sok pénz kell hozzá, valamint elmélyedni kicsit a genetika rejtelmeiben. Cserében nagyon érdekes dolgokra bukkanhat az ember.


De ha visszakérdezhetek: igazán érdekel, hogy ha téged ez nem foglalkoztat, akkor nem mindegy neked, hogy más meg szereti ezt csinálni és az sem zavarja, ha az őseinek a fele félrelépett?

2020. okt. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

ja, lehet:) és lehet, hogy a tiéd sem az vér szerint :)

és ki tudja még hány ősöd /ősöm d.gott félre? akkor mi értelme ennek a kutakodásnak?

2020. okt. 5. 22:51
 5/43 A kérdező kommentje:

elöző válaszom az 1-nek ment.

-3- nak: de engem is érdekelt, mindaddig mig ebbe bele nem gondoltam. onnantól lanyhult az érdeklődésem..

2020. okt. 5. 22:53
 6/43 anonim ***** válasza:
86%

Nem mindegy az neked? Én speciel pont tudom egyik ősömről, hogy balkézről született gyerek, a családi legenda megőrizte. Csak az igazi apa kiléte ismeretlen. Valószínűleg be lehetne lőni, de sokat kéne menni utána, amit jelen helyzetemben nem tudok megtenni. De az alapokat összeszedtem, ha ég nekem lesz lehetőségem utánajárni, akkor megteszem. Ha én már nem érem meg, akkor hátrahagyom a kikutatott adatokat, és talán majd lesz egyszer egy olyan leszármazottam, akit szintén érdekel a dolog és befejezi, amit én elkezdtem. Csak már könnyebb lesz neki, mert lehet, hogy 100 év múlva esetleg nem juthatna hozzá azokhoz az adatokhoz, amiket én már megtaláltam és feljegyeztem. De lehet, hogy már valamelyik gyerekem továbbviszi majd, az ő korukban még én sem foglalkoztam vele, aztán később rákaptam.

Jelenleg egyik felmenőm származási helyének települését kutatom, már nem saját családfát készítek, hanem az egész települését. Na, erre varrjál gombot!

2020. okt. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
98%
Az én családomban eleve voltak rejtélyes dolgok, amik nagyonis fenntartották az érdeklődésemet. Egy csomó izgalmas dologra rá is bukkantam, volt ami ámulatal töltött el, volt ami elszomorított, és van ami után még kutatok, mert annyira homályos minden lépése az ősöknek. Az én érdeklődsem ettől nemhogy lanyhulna, de még fel is pörget, és ösztönöz, hogy a végére járjak. (3. és 6. vagyok)
2020. okt. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim válasza:
79%
De: kötözködni akarsz, vagy okosnak tűnni. Fel lehetett volna ám tenni szerényebben/objektívebben is egy ilyen kérdést.
2020. okt. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

-8- nem, nem kötözködök, de persze mindenki azt érez bele, amit akar.

-3. 6.-nagyon érdekes lehet. Milyen rejtélyes dolgokra gondolsz?

én csak elképzeltem, hogy ha örökbefogadott gyerek lennék, lelkesen kutatnám -e a nevelőszüleim felmenőit? hát biztos hogy nem, hiába neveltek volna fel.Nagyjából annyira érdekelnének az őseik, mint pl. a szomszédomé.Valoszinüleg azért, mert genetikailag semmi közöm egyikükhöz sem. Vagy ez senkit nem zavarna, csak engem?Úgy érzem ilyen esetben nem az én családfámat kutatnám, hanem másét.

2020. okt. 6. 05:46
 10/43 anonim ***** válasza:
69%

Bocs, de ennyi ésszel tényleg nem tudhatod felfogni a dolgot, ne is erölködj!

Másrészt ha te nem akarod felkutatni az öseidet, a te dolgod, ha más meg igen, abba semmi beleszólásod!

2020. okt. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!