Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Anyám szülinapi köszöntése...

Anyám szülinapi köszöntése annyi volt, hogy kiírt az üzifalamra egy Boldog szülinapot. Van még értelme próbálkozni?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta nagyon rossz a kapcsolatom a családommal, mert egyszerűen eltérő nézeteink vannak az életről. Nem akarom részletezni a dolgokat, a lényeg az, hogy én vagyok a feketebárány, csak mert más terveim, életvitelem vannak, mint amit ők elképzelnek (egyetemre akarok menni, a fővárosba költözni, velük ellentétben élek szociális életet a barátaimmal. 20 éves koromra dolgozni kezdtem és elköltöztem otthonról. 1,5 év alatt azóta telefonon egyszer fel sem hívott senki a családból, csak akkor talizunk, ha hazamegyek 2--3 hetente néhány órára.



Igazából bármennyi bántást kaptam, én próbálom rendezni a kapcsolatot a családdal. Mióta elköltöztem, nincsenek problémák, se veszekedés, csak konkrétan lesz*nak, mint a kérdésből is látszik... van értelme próbálkozni, vagy hagyjam a fenébe az egészet?


21/L


2012. okt. 22. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahogy érzed igazából, neked kell tudni, hogy van-e hasznod abból, ha erőlködsz még velük, változnak-e.
2012. okt. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyit próbálkoztál akkor jobban járnál egy türelmi idővel hogy ne koppanj és csalódj többet. Innentől fogva már nekik kéne nyitniuk feléd.

És nagyon boldog szülinapot :)

2012. okt. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Boldog születésnapot! Andre Rieu Neked játszik!:))

http://www.youtube.com/watch?v=LX1fiE0U1qA

2012. okt. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az érted, hogy miért ilyenek? amúgy én nem hiszem, hogy nekik ez öröm, hogy ilyenné váltak. vagy nekik jó az élet, hogy látod?


amúgy ügyesen csinálod a dolgaid! ha nincsenek diplomásak a környezetedben akkor tudom nem könnyű megérteni, hogy miért kell az egyetem. élvezni fogod!

2012. okt. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
szerintem kerdezz ra, hogy miert ilyenek veled, vagy hogy miert nem nagyon vesznek szamba.....amugy sok sok boldog szulinapot!!!!! :*
2012. okt. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hát hallod, amikor először olvastam csak a kérdést, azt gondoltam de egy "1stworldproblem" ez, aztán a leírtak alapján végülis totálisan van létjogosultsága a kérdésednek. Amúgy meg szerintem sosincs értelme feladni, pláne ha ilyen szoros szeretetkapcsolatról van szó, mint egy gyermek-szülő kapcsolat. Ne érdekeljen sose, hogy ők hogy viszonyulnak hozzád, te mindig is szeresd őket, tegyél az ő javukra, és ha esetleg úgy viselkednének, légy te a megértő. JÓ ez így biztos könnyű így leírva, de hidd el, van a szeretetnek gyümölcse, még ha nehezen is jön elő. Ja és légy optimista, ez fontos! Vedd úgy, hogy "te jó ég felköszöntött, gondolt rám, talán még fontos is lehetek nekik"...
2012. okt. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nyilván szükséged van (lenne) a szüleid szeretetére, de úgy látszik, olyan helyzetben vagy, hogy erősnek kell lenned. örülj annak is, hogy Anyukádnak eszébe jutottál, hogy nem veszekedtek már, és mindenképp tartsd velük a kapcsolatot, akkor is, ha nem látsz a részükről pont annyi érdeklődést, mint amennyit te mutatsz. lehet, hogy a szüleid csak megijedtek a változástól, attól félnek, hogy ha te már fővárosi egyetemista felnőtt leszel, akkor nem lesznek neked elég jók. ezért már rögtön visszahúzódtak a csigaházukba. szerintem tegyél annyit, amennyit eddig is tettél, ha erőlködés nélkül ezt tudod csinálni, és ne várjál el tőlük többet, mint amit adni tudnak. Hívd fel őket, ha beszélni szeretnél velük, ne arra várj, hogy ők hívjanak. Tudom, sok önzetlenség és lelkierő kell ehhez, de szerintem sokkal jobb így, mintha megsértődnél, és megszakítanál velük minden kapcsolatot. Ennyit tudsz tenni, plusz esetleg teljes nyugalommal megemlíted, hogy örülnél, ha többször jelentkeznének, mert hiányoznak neked.
2012. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!