Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Üknagymamám törvénytelen gyermek volt, annyit tudok róla, hogy Mezőtúron született, az anyja Békésszentandráson, az apja kérdőjel..

Tudom, hogy cselédlány volt, azt is, hogy Mezőtúron belül melyik utcában lakott. Elvileg egy szegények lakta varosreszben lakott, az ujvarosban, viszont ahogy néztem, nem messze laktak onnan a zsidók.

Szerintetek badarság azt gondolná, hogy egy tehetős zsidó családnál volt cseléd, vagy a vallási különbségek miatt nem tudtak osszehazasodni?

Esetleg meglehet közelíteni, higy ki lehetett az apa?

Válaszokat előre is köszönöm



2020. okt. 13. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
DNS teszttel nem lehet kideríteni?
2020. okt. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy van ilyen cucc, hogy felkutatják az őseidet akár több száz+ évre visszamenőleg is csak kib🕸️szott drága
2020. okt. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom

De szeretném saját magam csinálni

2020. okt. 13. 13:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt sehogy sem lehet kideríteni, hogy ki volt az apa.

Lehet, hogy cseléd volt, de nem feltétlen kell, hogy így legyen, de ha igen, akkor sem feltétlen a házigazdától lehetett csak terhes.

Emellett régen a cselédeket nem vette el a háziúr, ha netán terhes lett - és nem vallási különbségek miatt, hanem mert egy cseléd egész más kategória volt, csak félig számított embernek.

De az ösöd apja lehetett a szomszéd, a közeli kocsis, vagy egyszerüen egy ismeretlen valaki, ezt így utólag semmiképpen nem lehet kideríteni.

AZ elsö által említett DNS tesztnek semmi értelme, mert az üknagymamádtól semmiféle DNS-t nem lehet beszerezni.

Egyszerüen tudomásul kell venni, hogy vannak ilyen esetek, amikor nem lehet továbbmenni a kutatásban - és ezt még a legdrágább ügynökségek sem tudják megmondani, csak sok pénzt fizetsz nekik ugyanezért az eredményért.

(Egyébként nálam is ugyanilyen eset van, ami még bonyolítja a helyzetet, hogy az ö férje szintén törvénytelen gyerek volt, tehát még egy ágon marad a kérdöjel.)

2020. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3%
Nem tudom mekkora közösség és hogy mennyire ismerték ott egymást az emberek, esetleg környéken élők gyermekei-unokái tudhatnak -e arról hogy ki kivel járt mert akkor valaki meg tudná mondani például.
2020. okt. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: az üknagymamáról van szó, pontosabban az ö apjáról. Ez minimum 150-200 év, ilyen régre sehol nem fog senki visszaemlékezni!
2020. okt. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az országban készültek összeírások, néhány városban konkrétan arról is, hogy ki hol lakik. Sajnos nem jut eszembe az oldal ahol el lehet érni, de biztosan van mert én is kutakodtam benne. Javaslom a Hungaricana-t, különböző szűrésekkel lehet ki tudsz csikarni belőle valamit. Az én családfámon is volt ilyen eset, de régen ha az apa letagadta nem írták be sehova, minden nyomot eltüntettek. Következtetni lehet rá, de nem lesz 100%-ig hiteles bizonyíték. Nem DNS teszttel nem lehet kideríteni, mert egyikük DNS-e sem maradt fent, nincs kitől mintát venni.
2020. okt. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Viszont nem gondolom, hogy egy véletlen gyerek lehetett

Ugyanis, mint mondtam, több testvére is volt és egyiknek sincs az apja megnevezve.

2020. okt. 13. 14:52
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezek a törvénytelen ágak vakvágányok tényleg, azért, amit a 4-es írt.

Ükmamád meg lehet, nem volt a hűség mintaképe és fogamzásgátlás se nagyon volt még akkor. De hűség sem kell, voltak házak, ahol szexért cserébe kaphatott munkát, szállást stb, nem volt valami tisztességes világ akkoriban. Ha pedig a gazdag urak (akik nem szégyellték megfektetni a cselédeket) letagadták a gyerekeket, akkor ennyi.

2020. okt. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Ugyan ez a sztori, üknagyanyám törvénytelen gyermeke volt a dédnagymamám. Egy tehetős családnál volt cseléd, szinte biztos, hogy onnan van a gyermek. Felkutattam a tehetős család akkori élő tagjait és következtettem 2 hasonló korú úriemberre akik ott éltek, valamelyikük lehetett az apa, de mivel nem tudom bizonyítani így egyiket sem emeltem rá a családfára, írtam üknagymamámhoz egy megjegyzést, csatoltam a forrásokat de ennél többet aligha tudtam volna kideríteni. #7-es voltam.
2020. okt. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!