Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Üknagymamám, Adamecz Erzsébet 1890-ben született Abádszalókon, a férje Tóth István 1887-ben született (elvileg).

Azért írom, hogy elvileg, mert a síron Üknagymamám neve és születési dátuma is el van írva..

Törökszentmiklóshoz tartozó településen éltek, úgy tudom, az első közös gyerekük 1912-ben született, nyilván előtte házasodtak

3 település jöhet szóba Törökszentmiklós, Szolnok és Abádszalók, csak az a baj, hogy törökszentmiklósi iratok közt nem találom sem a 1912 körüli születésit, sem az az előtti házasságit

Tudna valaki segíteni nekem ebben?

Szeretnék továbbmenni a családban az uknagyapam ágán is.

Nagyon megkoszonnem a segítő szándékú emberek munkáját..

Ha ez meglenne utána valószínűleg gyorsabban tudnék haladni.



2020. okt. 15. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Hol és hogyan kerested eddig?
2020. okt. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Lehet itt a 87. sorszám alatti az ükmama születése? 1890.06.07.

Végiglapoztad a szóba jöhető anyakönyveket?

Abádszalók állami anyakönyvek 1895-től: [link]

Szolnoki állami anyakönyvek: [link]

Törökszentmiklós állami anyakönyvek: [link]


Ezeket kéne először is átlapozni, 1912-től visszafelé. (#1 voltam)

2020. okt. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Épp ez a baj, hogy az 1912tol visszább eső születésiket illetve házasságikat nem igazán találom
2020. okt. 15. 19:49
 4/9 anonim ***** válasza:
A #2 válaszomban belinkeltem neked, hol lehet megtalálni.
2020. okt. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És bocsi, Adamecz Erzsébet születési linkje véletlenül lemaradt az előbb: [link]
2020. okt. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Őt megtaláltam, köszi

De hiába megyek rá pl az 1911-1914es házasságira, nem azt adja ki

Ez miért lehet?

2020. okt. 16. 08:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Arról a linkről, amit betettem? Nem hinném. A link egy komplett filmet takar, amin több részletben vannak fent az adatok. Nézd meg a linkelt oldalon, hogy a filmszám előtt mi van írva: item ? Ez jelenti azt, hogy a film melyik részén lesz az általad keresett adat.
2020. okt. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs, de honnan tudod, hogy el van írva, ráadásul pont ez a kettő? Nem lehet, hogy inkább az emlékszik rosszul, aki mondta neked, hogy el van írva? Mivel azt írod, hogy nem találsz róla adatot, ezért érdemes lehetne ezen is elgondolkozni. További variációk is lehetnek, pl. valóban el van írva, de csak az egyik.
2020. okt. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a születésijét, 1890-ben született, a síron 1892 van..
2020. okt. 18. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!