Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Rottenbiller családhoz...

A Rottenbiller családhoz tartozunk. Tudtok róla valamit?

Figyelt kérdés

Van akitől azt hallottam zsidó név.Van aki német vagy osztrák eredetre gondol.

1848 ban polgármester volt az egyik Budapesten.

Esetleg van ilyen nevű a környezetetetekben?


2010. aug. 10. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is Rottenbiller vagyok, de a névről nem tudok semmit.
2010. aug. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

:)))Nekem csak az anyukám ill a felmenőim.Tudod, hogy alig van Rottenbiller az országban?

Nálunk pl volt Ödön...

magázodás gyermekkoromban a nagyszülőkkel.

Egyszer felvételiztem egy egyetemre ott mondták, hogy ezek nem véletlenek...nézzek utána a családfámnak...

2010. aug. 10. 18:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Hello! Magyarországon vagyunk, úgyhogy a zsidózás sajnos itt nagy divat... nekem is német nevem van, én is megkaptam ezt, aztán mutattam egy családfát, meg anyakönyvi kivonatokat...


Rottenbillerből Németországban sincs sok, a wervandt.de szerint kb 90 embert hívnak így. A polgármesterről pár mondatot... ő olyan korban élt budapesten, amikor a németség %-os arány 50% felett volt, egyébként 1715 előtt és után is. Az, hogy abban az időben izraelita polgármestere legyen egy városnak, szerintem elképzelhetetlen, sőt, a német polgárság sokáig tiltotta a zsidók belépést a fővárosba. El kell menni a levéltérba, aztán utána kell nézni a dolgoknak, nagy meglepetés szerintem nem fog érni:)

2010. aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Huu afénebe akkor az a gyanúm, hogy az összes rottenbiller a rokonom:)) tök jó mert az itteni ismert családom meg kihalt már.

A levéltárba bárki ingyen kutakodhat?

2010. aug. 10. 21:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy mind a rokonaid:) pl a yad vashem keresőben szerepel Rottenbiller, gyakorlatilag egyedül és magyarországról való... ő izraelita. de mivel szinte nincs olyan név, amit ne vettek volna fel zsidók is, így az ő ősei valszeg 1787 után kapták meg valamikor, sőt, magyarországon hosszadalmasabb folyamat volt, így tuti később. A lényeg, igen, kutathat akárki, ingyen,... érdemes a dédszülőktől elindulni, ha megvannak az adataik, mert van valamilyen 60(?), jövőre 90(?) éves titkosítás. Nagyon egyszerű, bemész, beiratkozol, aztán megmondod, hogy hányból és milyen anyakönyvi kivonatot szeretnél megnézni... ennyi:) sok sikert!
2010. aug. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi:))

A kiscelli uton volt egy villánk +sok föld ez az...aztán az ötvenes évelben elvették valami tanácsi lakásba pakolták a nagyszüleim...

ennyi...........a család egyrésze németországba disszidált a másik hollandiába,,,,,,,,,,,

aztán meghaltak.

2010. aug. 10. 21:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez szomorú, a kommunisták, meg az államosítások sajnos sokak életét gyökeresen megváltoztatták:( ez azt jelenti, hogy semmi kézenfogható adat nincsen?
2010. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nincs..tökéletes munkát végeztek.

De ha megnézem a Rottenbiller Lipót képét és a rottembiller családunk férfitagjainak képét akkot egyértelmű arcforma karakter, vonalak .. hasonlóságok vannak...

2010. aug. 10. 22:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Értem. Szerintem regisztrálj a www.csaladfalu.hu oldalra, ahogy látom ott 7-8 Rottenbiller nevű ember adatai is fent vannak, a legkorábbi 1797-es születésű! Érdemes lenne az adat feltöltőjével felvenni a kapcsolatot, hátha rokon.
2010. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bécsi László válasza:

Dédanyám Rottenbiller Adél, Rottenbiller Lipót leánya volt.Szívesen teremtenék közvetlen kapcsolatot, hogy

a családdal kapcsolatos ismereteimet megosszam. Jelezd, ha igényt tartasz rá.

2010. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!