Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mi milyen kategóriába...

Most mi milyen kategóriába tartozunk anyagilag? Ugye nem vagyunk csórik?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki kérdezné!Azért kérem mert elgondolkodtam ezen,mivel minden nap ha beszélek ismerősökkel aztmondják hogy vagy "jaj szegény még külföldön sem voltatok?hát mi igen"



vagy "nektek olyan jól megy ,pedig otthon vagy-"



És gondoltam megkérdezem már itt. Szóval 20 vagyok a férjem 13.éves!



sosem voltunk még külföldön,ezt lekell irjam!Régen volt kábel tv,már nincs csak internet. Nyaralni sem járunk.

Van egy házunk ,amit 1.5millióért vettünk meg,készpénzből!

3millióra tartották,de mivel mi nem kinlódtunk a hitellel mert kifizettük egyben igy odaadták állitólag a lánya bajban van.


van egy kocsink 1millás de hitelből most telik le a hitel. a férjem dolgozik tiszta pénz 150.000ft én nem dolgozom.


kertes házban lakunk hatalmas kertel kocka ház.

3 éve csináljuk ,de még kész sincs. igaz saját rőből elég lassan megy sajna. edig 2 millát költötünk rá. De 3 év alatt!Azért tudom nagyon kevés!!!!!Másnak tudom jobban megy!


sajna vakolni kelett ujra a házat viz,gáz billany ujrahuzás, fürdő mindent ujra és még készen sincs uj ajtók már bentvannak.


szóval ennyi. Néha csórinak érzem magam mert ennyi ideje csináljuk pedig csak felujitás. szülőknél lakunk. dolgoznék én de most dokihoz kell járnom .


2009. jún. 23. 21:40
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
bocs a férjem 23. éves.jól elirtam
2009. jún. 23. 21:40
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Ennyi idősen 1 fizetésből ennyi mindent fenntartani a mai világban Magyarországon nem a legszegényebb kategória. Szerintem ha te is dolgoznál, akár még sokkal jobban is állhatnátok. Én is jártam dokihoz a terhességem alatt nagyon gyakran, mert sok gond volt, mégis tudtam mellette mást is csinálni (3 szakot végeztem egyszerre mellette nappalin). Szóval ha többet akarsz, akár részmunkaidőben is próbálhatsz valamit találni. Nem hiszem, hogy minden nap orvoshoz kell járnod, vagy igen?
2009. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
Komolyan irigyellek, hogy 20 évesen ez a legnagyobb problémád, hogy csórik vagytok-e vagy sem. Vannak, akik tényleg csórik. A kérdésedre a válaszom: nem nem vagytok azok, bár gyanítom falun laktok, én nem laknék falun 20 évesen vagy ha mégis nem terveznék komolyra ott, de ez a ti döntésetek.
2009. jún. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért érzed magad csórinak. :)

Én 28 éves vagyok másfél éve jutottam hozzá egy 30 m2es kislakáshoz, amin még 6,5 milio hitelem van. De boldog vagyok mert van saját lakásom. :)

Itt lakunk a párommal másfél éve,mi festettünk ki ketten. Nincs kábeltévénk (sőt tévénk sincs), minimálbutorozásunk van, még mindig se szőnyeg, se függöny.

Van egy 10 éves gány kocsink ami ha jó napja van szeret minket és beindul.

Én mégis a világ legboldogabb embere vagyok, mert van egy szép kis lakásom ahova a napi melo után hazamehetek a saját kis kecómba.

Nem tudunk ugyan utazni menni, de helyette kirándunk, csavargunk.

És nem foglalkozok azzal más mit gondol.

Neked miért kell? :) Legyél elégedett azzal amid van, dolgozzatok keményen, és ne foglalkozzatok azzal ki mit gondol. :)

2009. jún. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen semmim sem volt.Még kellett 12 év h lakásom és kocsim legyen.Viszonyíts ehhez,és rájössz.
2009. jún. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagytok azok. Ennyi idősen nekünk semmink nem volt a ruháinkon kívül.
2009. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem nem vagytok csórik. Tekintve, hogy van egy házatok, amin nincs hitel(RITKA!!) és egy autótok, amit hamarosan kifizettek (EZ IS RITKA!!), így nem mondanám, hogy csórik vagytok. Persze mindig lesznek olyan emberek, akikhez képest, annak érzi magát az ember.. Mi sem voltunk még külföldön, sőt, még belföldön sem nyaralni 8 év alatt (csak kirándulni a közelben). Pedig mi nem a huszas éveink elején vagyunk és dolgozunk mindketten hosszú évek óta, mégsem jut rá. Szerintem nem igazán kéne foglalkozni a "jóindulatú" ismerősők véleményével. (Ezért érzem én úgy néha, hogy egy senki vagyok.) Persze ez nem igaz, mert nálunk sokkal rosszabb helyzetben is élnek emberek. Szerintem ne törődj a megjegyzésekkel, nektek a ház volt a fontosabb és nagyon jól csináltátok. Lehet nem menetetek külföldre, de van egy házatok, amit saját erőből tesztek rendbe. Ez nagy dolog. Ja és külföldre tudtok később is menni.:-)
2009. jún. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

köszönöm


Én sajna mindig arra tekintek hogy másnak olyan könyű mert más 1 v alatt felhúz egy teljesn házat,mig mi 3 év alatt egy felujitást sem tudtunk megcsinálni.Pedig már úgy laknék benne.Számomra uj ház lessz,mert kivan cserélve benne az ablakok ajtok . Váromde még idén esetleg télre lesz kész:(


Augy nemtudom lemerjem e irni hogy mi babát szeretnénk 2 éve mert azóta házasok vagyunk,és sajna nemjött eddig azért járok dokihoz.rokonunkban nemtudja senki mert megis köveznének hogy még a ház nincs kész de már gyereket szeretnénk.csak hát ha most ugynézem hogy kitudja mikor jön össze akkor jó hogy ilyen korán elkezdtünk probálkozni.

2009. jún. 23. 23:10
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

én 25 vagyok, a párom 27. van hitel az autónkon, hamarosan jön a baba, szülői házban lakunk és örülünk így is. Nem érezzük magunkat egy szemet sem csórónak.

szerintem nem vagytok csórók, Te viszont kicsit telhetetlennek tűnsz. Vagy még nem tudod értékelni a dolgokat.

Hidd el, nagy dolog, ha nem kell gyakorlatilag egy életen keresztül hitelt törleszteni. Amiatt meg ne érezd magad csórónak, hogy önerőből nem rögtön van kész a felújítás! Másoknak az életben nem sikerül ez, ami Nektek!

2009. jún. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
köszi!valószinűleg akkopr iagaztok van tényleg telhetetlen vagyok. majd igyekszem megváltozni!
2009. jún. 23. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!