Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Segítségek kérnék az Adatbázis...

Segítségek kérnék az Adatbázisokonline weboldal használatában?

Figyelt kérdés
Legfőképp az érdekelne, hogy megtudom-e tekinteni a lefotózott anyakönyveket?
2020. nov. 29. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
A valaszom igen. Ez valóban segítség kérés a részedről.
2020. nov. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Igen, csak nem otthonról. Be kell menned a legközelebbi levéltárba (az önkormányzati/egyházi fenntartású levéltáraknál szerintem nem elérhető, de az MNL tagintézményeiben igen), és ott segítenek neked a használatban.
2020. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. nov. 29. 20:20
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Lefotózott anyakönyveket megtekinthetsz még a Familysearch-ön is. :)
2020. nov. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az MNL adatbázisában található lefotózott anyakönyvek nagy része megtekinthető a fentebb említett Familiysearch oldalon online.

Azért csak nagy része és nem mind, mert a feldolgozás folyamatosan megy, van olyan mikrofilm, amit nem digitalizáltak vavgy mág nem került fel az oldalra. Ilyenkor lehet nekik írni, rákérdezni és kérni, hogy tegyék hozzáférhetővé. Ez főként az egyházi anyakönyvekre vonatkozik, az állami anyakönyveket (1895.10. hótól) csak részlegesen lehet megtalálni, mert időközben változtak az adatvédelmi szabályozások, illetve van olyan megyei levéltár, ahol ezeket nem is fotózták le (pl. Pest megye).

2020. nov. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Picit érdekes a helyztetem, az általam keresett település Fertőendréd lenne. A településen lefotózták az egyházi anyakönyveket, de a Familysearch-ra nem kerültek fel. Valamelyik tanulmányban azt olvastam, hogy valószinűleg rossz minőségű képet lettek, s ezért nem.

2020. dec. 3. 20:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy milyen és mikori anyakönyveket keresel? A helységnévtárban ellenőrizheted, hogy biztosan helyben anyakönyvezték-e, amit keresel.

Az állami anyakönyvezés pl. Szergényben volt, ekkor még nem Fertőendréd, hanem Endrédújmajor néven "futott" a település.

Itt mindig tudod ellenőrizni az ilyesmit, érdemes elmenteni az oldalt: [link]

2020. dec. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a linket! Római katolikus anyakönyveket, legfőképp a 19. század végéről. Az 1892-es helységnévtárat korábban már megtaláltam, az alapján a rk anyakönyvezés helyben volt. A FS-en azonban nincsenek képek, pedig ott kéne, hogy legyen... [link]
2020. dec. 3. 20:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha az Adatbázisokonline-on van DGS filmszám, akkor le kéne tölteni a FS Tools programot, és azzal talán meg tudod nézni. Esetleg lehet írni a FS-nek, hogy tegyék fel az oldalra.

FS Tools-ról a linket privátban küldöm. (#5 és #7 vagyok)

2020. dec. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!