Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van olyan weboldal, ahol...

Szilikeh kérdése:

Van olyan weboldal, ahol fellehet kutatni a családfámat? Linket is kérnék hozzá

Figyelt kérdés

2012. dec. 11. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amíg a levéltárak nem digitalizálják, és teszik nyilvánossá (amit szvsz. soha nem fognak, hiszen személyiségi jogok, stb.) a teljes adatbázisukat, addig online ezt nem fogod tudni magad megtenni. Családfakutatót fogadhatsz, vagy magad kutakodsz a levéltárakban a keresztlevelek, házasságlevelek között. Nem egyszerű, én próbáltam :)
2012. dec. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jól írja az előttem válaszoló: személyesen kell elmenned a levéltárba kutatni. Javaslom, hogy kezd a rokonság kikérdezésével, aztán mikor már van egy alapod, azzal könnyebb dolgozni!

A levéltárban nagyon segítőkészek egyébként, ha elmondod nekik telefonon vagy emailben, mit keresel, akkor segítenek, mit kellene kikérned hozzá. :)

2012. dec. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ha lehetséges telefonon akkor megprobálkozom vele, mivel az őseim Szabolcs megyeiek, én meg Bács - Kiskuni vagyok, nagyon köszönöm a segítségeket :)
2012. dec. 11. 18:38
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért nem bízol meg egy irodát? Egy levéltárnak nem feladata egy ilyen kérést teljesíteni, ez attól bonyolultabb és összetettebb.
2012. dec. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
familysearch.org
2012. dec. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
sztem egy iroda sok pénzbe kerül
2012. dec. 14. 11:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Hánytól kértél árajánlatot?
2012. dec. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül kérik meg az árát, ők nem a familysearch-ről dolgoznak ;) Ez komoly kutatómunka, de magad is belekóstolhatsz, ha elmész egyszer egy levéltárba, és megpróbálod kideríteni, akár csak az utolsó ismert családtagod első felmenőjét.
2012. dec. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kb mennyibe kerül egy felkutatás?
2012. dec. 19. 15:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne tőlünk kérdezd, hanem az irodáktól!


Most ha azt írom hogy "20 ezer" akkor lehet kiröhögnek, ha meg azt írom hogy "200.000" ezer akkor meg lehet hogy egy céget elütök egy megrendeléstől mert lehet neked az sok, vagy nem is annyi,hanem sokkal kevesebb.


Kérdezd meg őket bátran, pofon nem vágnak.

2012. dec. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!