Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ő kicsodám nekem, milyen...

Ő kicsodám nekem, milyen rokoni kapcsolat van köztünk?

Figyelt kérdés

A dédnagymamám unokatestvére (legyen X), illetve neki a gyermeke (Y) és unokái (Z).

A nagymamámnak (dédnagymamám lányának) így másodunokatestvére Y, és édesanyámnak harmadunokatestvére Z?

Velem milyen rokonságban állnak X, Y és Z?



2020. dec. 23. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
2020. dec. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

"dédnagymamám"

Ilyen nincs! A dédanyára gondolsz, a nagyanyára vagy kire? Nehéz megválaszolni a kérdést, ha a kiindulópont többértelmű.

2020. dec. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezekre nincs szó. Amiket leírtál, azok igazak, neked ők valamiféle nagy-nagy-nagynénijeid. Nekünk is vannak pont ilyen rokonaink, X-et jól ismerik a gyerekeim, Y-t 2x látták, én szoktam vele levelezni, Z-t pedig csak fb-on láttam képen. :) A gyerekeimnek ők távoli rokonaik, ennyi.
2020. dec. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Negyed ági rokonok 😃 Nincs már rájuk kifejezés mert olyan távoliak.
2020. dec. 24. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

17:58: Itt a Gyakorin rendszeresen feltűnik az a vélemény, amit kifejtettél. Csakhogy az 'öreg’ szó eredeti jelentése nem a mai 'idős' volt, hanem a 'nagy'. Lásd:öregujjam, öregágyú.

A 'dédöreganyám/dédöregapám' kifejezés mindig is része volt a nyelvnek (pl. Azt a dédöreganyám látta. Őriztek ott a lippai gödörnél, s akkor gyütt egy nagy fekete felhő. Azt hitték, hogy elvisz mindent... ) miért ne lehetne az a ma használatos 'dédnagyanyám'?

2020. dec. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 "Gyakori fogalmazás [...] dédnagymama [...]. Ezeket a szavakat helytelenítik, mivel nehéz meghatározni, kire gondol a használója."


Ezt az előttem szóló linkjéről másoltam be ide. Hivatalosan nincs ilyen kifejezés, de azért megy az agyatlan lepontozás. De ezek szerint az ábrát sem nézted meg, mert azon sincsen "dédnagymama".

2020. dec. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kérdező is egy rejtély, mert azóta sem válaszolt... Szerintem ő maga sem tudja, hogy kiről kérdezett.
2020. dec. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A dédanyám unokatestvére (legyen X), illetve neki a gyermeke (Y) és unokái (Z).


A nagyanyámnak (dédnagyanyám lányának) így másodunokatestvére Y, és édesanyámnak harmadunokatestvére Z?


Velem milyen rokonságban állnak X, Y és Z?

2020. dec. 26. 00:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Lásd. a 1. hozzászólást. Ott kiszámolhatod magadnak.
2020. dec. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!