Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfakutatáshoz kellene...

Családfakutatáshoz kellene megtalálni egy 80-as évekbeli per részleteit, pesti lakással kapcsolatosan. Hol tartják az ilyen perek iratait?

Figyelt kérdés

A budapesti levéltár csak közügyekkel kapcsolatos iratokat tart, az országos levéltárban pedig az anyakönyvek nyilvántartása van.

Azt nem tudni, hogy milyen vagy melyik bíróságra volt beadva, nem tudni az ügyvéd nevét sem, csak a lakcímet és a lakók nevét, meg akik a pert indították -valószínűleg-.



#per #hagyatéki per #lakásper #1980-as évekbeli per #pernyilvántartás
ápr. 19. 03:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azon q bíróságon, ahol q per lefolyt lehet róla archívum. De amúgy nem kell semmiféle per családfa kutatáshoz
ápr. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

"A budapesti levéltár csak közügyekkel kapcsolatos iratokat tart, az országos levéltárban pedig az anyakönyvek nyilvántartása van." - Ez így, ebben a formában nem igaz. Nekem is van magánszeméllyel kapcsolatos iratmásoltom, amit a levéltártól szereztem be. Rengeteg hagyatéki iratanyag van (ezzel már csak a munkám miatt is gyakran találkozom és kérem/kapom a szükséges dokumentumokat), az pedig nagyon nem közügy.

Próbálj névre, esetleg a lakás címére keresni az Elektronikus Levéltári Portálon, hátha ad ki valamit. [link]

Azt mondjuk én sem értem, hogy miért kell ilyen irat családfakutatáshoz, de persze bármi előfordulhat.

ápr. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálom.

A lakásban a hagyatékban biztos voltak családi fényképek, amik most az örökösnél vagy a gyerekeinél kell legyenek.

ápr. 19. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!