Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ezek az amerikai nyálminta...

Ezek az amerikai nyálminta alapú származást (DNS) feltérképező módszerek tényleg aggályosnak mondhatóak? Többi lent.

Figyelt kérdés

Érdekel a származásom, mert fejre eléggé egyedi vagyok, meg úgy az egész családfa dolog. Előbbi miatt szeretném megtudni a pontos(abb?) származásom.


Ám ezen az oldalon is sok komment van, ahol figyelmeztetnek arra, hogy ez nem jó ötlet mert ilyen-olyan adatbázisba kerül(sz) be, és ki tudja még hova, kinek jutnak el az adatok.


Mit gondoltok erről? Megéri elvégeztetni?



2021. jan. 23. 18:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

8. rangu unakatestvernel nem fognak megallapitani DNS alapjan rokoni kapcsolatot. 2. unokatestvernel igen.


A bunuldozest segited azzal ha a DNSed alapjan megtalalnak egy keresett bunozot pl aki egy not megeroszakolt es megolt, megvan a DNS minta de nem tudjak kié.

Engem pl nem izgatna ha egy 2. unokatestveremrol derulne ki hogy bunozo, nem vedenem, nem szegyellenem mert attol hogy rokon 1.lehet nem is tartjuk a kapcsolatot 2. az ember nem valaszthatja meg a rokonait.

Raadasul hatrany nem er abbol ha egy rokonod buntetett eloeletu.

2021. jan. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri. Most egyébként az ancestrynél lehet ingyen szerezni, ha gondolod írj.
2022. febr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
56%
Nem nyálminta, hanem a száj nyálkahártyáról "levakart" nyálkahártya sejtek DNS-ét elemzik.
2022. febr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#13


Köszönöm a kiigazítást (komolyan). Azt hittem nyál, azért nem is vágtam, hogy miért kell kapargatni annyit és onnan.


Ez hasznos infó volt. De nem ez a kédés. Ennyi erővel trollkodhatnál is.

2022. febr. 27. 21:09
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Én megcsináltattam. Arra amit te szeretnél tökéletes, ha családfát akarsz kutatni, ahhoz elő kell fizetni más szolgáltatásra is.

Mivel engem utóbbi is érdekel ezért kicsit kevésnek éreztem a dolgot.

A 444en van fent erről egy videó pár évvel ezelőttről érdemes megnézni.

Nem aggódom azért hogy a DNSem máshoz kerül, átlagember vagyok...

Állítólag kutatásokat végeznek, pl a gyógyszeripar.

2022. febr. 28. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Shaddark ***** válasza:
100%

Én is megcsináltattam, a myheritage-nél.

Nem hinném hogy bármilyen adatvédelmi aggály felmerülhet itt, eleve nem olyan szintű az elemzés amit pl. bűnüldözésnél használnak. A származási adatokat nyerik ki belőle. A rokoni lehetőségeket is felderíti, de le tudod tiltani a láthatóságát, ha nem szeretnéd hogy megtaláljon az eltitkolt mostohatestvéred :)

2022. febr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szintén myheritage-el teszteltem, a végeredményt nagyjából sejtettem de így is volt meglepetés. 2083 dns egyezésem van eddig a világ különböző helyeiről, én sajnos 65%-ban balkáni, és 35%-ban észak- és nyugat európai vagyok. Fordítva jobban örültem vona.
2022. febr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

@17


Délszláv származású vagy akkor?


Nekem is valószínű az jönne ki.

2022. febr. 28. 22:04
 19/19 anonim ***** válasza:
Annyit tudok egyelőre hogy anyai ágon közép-kelet európai(talán török), apai ágon germán(talán viking) felmenőim vannak.
2022. febr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!