Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol keressem az 56-ban Ameriká...

Hol keressem az 56-ban Amerikába ment rokont, ha a FS-ön nem találtam rá adatot?

Figyelt kérdés

A baj az, hogy ahogy a nagyanyámtól tudom, még 60-as években meghalt. De volt 3 gyereke, azokat szeretném megtalálni.


De nem tudom, hogy hol lakott. Az is baj, hogy a neve ékezet nélkül gyakori spanyol névnek látszik.



#családfa #amerikai anyakönyvek #amerikai halálozás
2017. márc. 24. 00:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Magánnyomozót fogadj fel. Aki kiutazik kutatni :-)
2017. márc. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Üdvözöljük a Magyar Vöröskereszt Keresőszolgálatának honlapján! - Welcome to the Website of the Hungarian Red Cross Tracing Service!


ELÉRHETŐSÉGEK

CONTACT

Magyar Vöröskereszt

Keresőszolgálat

1051, Budapest, Arany J. u. 31.


Telefon:

(06-1) 374-13-23,


e-mail:

keresoszolgalat@voroskereszt.hu

tracing@redcross.hu


[link]


A KERESŐSZOLGÁLAT

HÁBORÚS ÖVEZETEKBEN ELTŰNTEK

KATASZTRÓFÁKBAN ELTŰNTEK


A Magyar Vöröskereszt Keresőszolgálatáról

Szolgálatunk a Vöröskereszt világméretű keresőhálózatának tagjaként az I. Világháború óta segít a háborús események, fegyveres konfliktusok, politikai üldöztetés, természeti katasztrófák következtében egymástól elszakadt családtagok egymásra találásában.

Önnek is örömmel segítünk!

Amennyiben szeretné megtalálni hozzátartozóját, a FŐMENÜ pontjai alatt részletesen tájékozódhat a lehetőségekről, elérhetőségeinkről, a keresés menetéről, adatvédelmi szabályainkról.

Ön is segíthet!


KI TUD RÓLUK?


rovatunkban közzétett keresési hirdetéseinkben a lakosság segítségét is kérjük.

2017. márc. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%

Biztos buta vagyok mert az USA-ban elek, de mit jelent nalad a "FS-on"?

Nalam FS = Fucks Sake, For Sale, For Sure es ilyesmik.


Egyebkent legalabb az alapveto adatokat tudnod kellene rola, es azt is, hogy nem valtoztatott-e nevet (sokan teszik ezt, pl a szeretett andy vayna sem ezen a neven szuletett). Tudnod kellene a szuletesi idejet, helyet, a neveit, azt, hogy hol lakott, legalabb az allamot, bar jobb lenne a varost vagy a megyet tudni. Nem artana azon elgondolkodni, hogy lehetseges az is, hogy a gyerekei nem akarjak a szereto magyar rokonsagot (akkor mar kerestek volna titeket).

2017. márc. 24. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Bocs; azt gondoltam, hogy a családfa rovatban egyértelmű lesz a FamilySearch. A mormon családkutató hely. Vannak rajta adatok a hajókon jött emberekről, családokról, de csak 1948-ig.


Szerintem a Vöröskereszt csak családi krízishelyzetben segít, egyszer régebben úgy láttam. Példának halálos betegséget írtak. De megnézem, még egyszer, hátha változott.


Az 56-osok bevándorlóként kerültek Amerikába, nem menekültekként, nem háborús vagy veszélyhelyzetből, a Vöröskereszt nem folyott bele a szállításukba, minden más segélyszervezet intézte, úgy tudom, mint a karitasz pl.


De azért megkérdezem még egyszer a Vöröskeresztet.


Köszönöm.

2017. márc. 24. 03:35
 5/15 A kérdező kommentje:

Sajnos azt sem lehet megnézni, hogy a születési bejegyzésére beírták-e, hogy meghalt, mert csak egyenesági rokon nézhet meg 100 éven belüli születési anyakönyvi bejegyzést.

Pedig az utólagos bejegyzésből kiderülhetne, hogy honnan jelentették át a halált, a temetést.( az ottani magyar templomból)

Bár nem is tudom a pontos születési idejét sem, csak hogy ő volt a legidősebb gyerek a családjukban.

2017. márc. 24. 03:47
 6/15 anonim ***** válasza:

Minimális adatok nélkül semmit nem fogsz találni sehol.


Ezek nem megérzés és látvány alapon működő szervezetek.


Legalább egy régi fénykép, vagy adat mindenképpen szükséges.

Morálisan nem lehet keresni a legmodernebb technikával sem.


Én is tényeket írtam, pl. hívd fel telefonon, vagy írj nekik.

Valami konkrétum szükséges amin el lehet indulni.

Minél kevesebb az infó, annál tovább tart a keresés.

Tehát Neked is kell tenned valami komolyabb infót adni.

Ez szerintem evidens.

Ott a telefon, emeld meg.

2017. márc. 24. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

DE hát én írtam nekik, az jobb, mint a telefon. Csak a nevét- apja-anyja nevét tudom megadni, és hogy 56-ban ment ki. A szülei meghaltak rég.

A vöröskereszt oldalával most valami nincs rendben, megpróbálom később.

2017. márc. 24. 04:30
 8/15 anonim ***** válasza:

Helyes.


Azt vedd alapul, hogy sok a dolguk.

(dolgoztam náluk, és hatalmas mennyiségű teendőik vannak)

Kérlek.

Légy türelemmel, mert ez eltart és írj nekik többször is.

Világméretekben gondolkodj, ne csak egy provinciában.

2017. márc. 24. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20%

Ha a 60-as evekben halt meg, akkor mar mukodott a coroner offices services, szoval marhasag, amit irsz a 100 evrol meg az egyenesagi rokonsagrol. De a coroner sem ad felvilagositast, ha sem a nevet, sem a szuletesi idejet, sem az utolso lakhelyet nem tudod.

Ez pedig egy fizetos keresesi lehetoseg, de csak egy allamra, szoval...

[link]

Itt egyeb otleteket talalhatsz

[link]

Es ismetelten felhivom a figyelmedet arra, hogy egyaltalan nem biztos, hogy a gyerekei talalkozni akarnak veled, kulonben akkor mar kerestek volna az elmult otven evben.

2017. márc. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%

"Pedig az utólagos bejegyzésből kiderülhetne, hogy honnan jelentették át a halált, a temetést.( az ottani magyar templomból)"

Oszinte leszek, ezt a hulyeseget sem tudom, hogy honnan vetted. Az itteni magyar templomokat rohadtul nem erdeklik a nem vallasos vagy mas vallasu szemelyek szuletese vagy halala, kezdve ott, hogy milyen vallasu magyar templom. Mert valami mormon oldalt is emlitettel , azokat meg a magyar katolikusok halalara nem reagalnak.

Kerdezo, itt van 320 millio ember, vagy tudsz adatokat a rokonodrol, es akkor meg mindig csak 50% eselyed van megtalalni, vagy nem tudsz csak annyit hogy a feje a ket fule kozott volt amikor kijott ide, es akkor felejtsd el az egeszet.

Kulonben miert akarod megtalalni a rokonod gyerekeit? Legalabb 50 evesek, lehet, nem is beszelnek magyarul, es nagy valoszinuseggel nem kivancsiak a magyar rokonokra (kulonben mar megkerestek volna)

2017. márc. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!