Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Gróf a vezetéknevem, igaz az...

Gróf a vezetéknevem, igaz az őseim grófok szolgálói voltak?

Figyelt kérdés
Ezt a lehetőséget találtam az interneten, a másik a zsidó származás, de ezt 100%-ban ki tudom zárni.
2021. jan. 23. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Na, és mitől tudod 100%-ban kizárni?
2021. jan. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
azért megannyi sok lehetőség van erre még nem csak ez a 2 :D
2021. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Na, és mitől tudod 100%-ban kizárni?"


Római katolikusok vagyunk és szegények. Nagyszüleimnek nincs menórájuk és vagy egyéb minden zsidó háztartásban megtalálható tárgy. Plusz nagyapám szidja állandóan a zsidókat.

2021. jan. 23. 21:08
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

nem jelent semmit. :D

attól függ, hogy mennyiben gondolkodsz. A tapasztalataid mondjuk 100 évre visszamenőleg nyújtanak támaszt, az, hogy az egész családoddal mi volt, nem tudhatod ennyiből.

2021. jan. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
lehet hogy zsidó vagyok?
2021. jan. 23. 21:13
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

ember. Ez nem ilyen egyszerű. Lehet, hogy van benned zsidó vér. Nem vagy zsidó, mert most nem vagy az. Attól a felmenőid között lehetett. A történelem sodrában aztán elhagyhattátok a vallást, a nevet, stb.


De ugyanígy lehetsz nemesi leszármazott is.


Őseid lehettek nemesek szolgái.


És még megannyi lehetőség.

Ez nagyon összetett.

2021. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Cigányoknál gyakori név, lásd a wikipédia cikkét a cigány nevekről.
2021. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

"Római katolikusok vagyunk és szegények. Nagyszüleimnek nincs menórájuk és vagy egyéb minden zsidó háztartásban megtalálható tárgy. Plusz nagyapám szidja állandóan a zsidókat."


Hát, ez nálunk is ugyanígy van, attól még a család tele van zsidókkal, és én is legalább negyedrészt az vagyok. :D Ez nagyon nem így működik, mint ahogy te azt elképzeled. :'D Persze, nyilván csak abban van zsidó vér, aki menórával a hóna alatt rohangál az utcán és zálogházat üzemeltet... Hány éves vagy? XD

2021. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
Grófó?
2021. jan. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Ennyibol, hogy 'Grof' a csaladneved, a vilagon semmire nem lehet kovetkeztetni.
2021. jan. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!