Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa kutató nállatok ez...

Családfa kutató nállatok ez meddig tart? Többi lent!

Figyelt kérdés

Nővérem évek óta kutatja a családfánkat,most viszont felbérelt egy kutatót aki vissza vezette a családfánkat Szent Istvánig,állítólag leány ágon utódja a családunk.A lényeg,hogy azóta folyamatosan ezzel henceg,semmi más téma nincsen,már ezerszer megkértem,hogy hagyja abba ezt tök szuper (ha igaz) de már unalmas.Ettől nem lesz nekünk olcsóbb a kenyér......Meddig tart ez a fellángolás?Kb.3 hónapja tolja,másféléves gyerekemnek is pedig szegény még azt sem tudja miről van szó...


32/F



#családfa #idegesítő #Szerintemeldurrantazagya
2021. jan. 28. 12:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Mond meg neki, hogy "hulye vagy te, nem Szent István leszármazottja bammeg"

Valószínűleg ez az egyetlen dolog amit elért az életében, ezért ezzel henceg.

Bocsánat ha sértő volt, de ez az őszinte véleményem

2021. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon tájékozott nő,nagyon jó a munkahelye,családja van és normális tiszteletre méltó éltet élnek.Megszerezte a doktorit is szóval nem egy buta ember,és szeretem is,csak idegesítő ez a folyamatos családfás dolog.Ezelőtt nagyon is jókat beszélgettünk csak most túltolja......
2021. jan. 28. 13:14
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Jól mehet a nővérednek! Ez több százezres megrendelés lehetett. Nyugodtan röhögd körbe, hogy elcseszett egy valag pénzt egy csalóra. Közel 15 éve kutatok én is, sok profi kutatóval is beszélgettem már. Amit írsz, az kvázi lehetetlen, nem lehet visszavezetni ilyen messzire a családfát. Már az is kivételes szerencse, ha XIII-XIV. századig sikerül.
2021. jan. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Az ő kutatása néhány év alatt a 17.sz-ig vissza vezetett,sima netes kutatás néhány levéltári látogatással,azután egy profira bízta az ellenőrzést aki megtalálta a kapcsolatot az utolsó Arpádházi uralkodóval aki Szent István leszármazottja volt,és az ő leányági leszármazottja a családunk ősanyja fejből tudom a sztorit annyit fújta,hordja magával napok óta a nyomtatott feljegyzéseket.... mutogatja még a család barátainak is és faggatja nagyanyánkat,hogy ne hallot e erről valamit,de csóri azt se tudja hány éves nem,hogy királyi sarj lenne.....megoldjuk valahogy csak már a frász elkap ha elkezdi a sztorizgatást
2021. jan. 28. 18:37
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Ha a családfakutató valós adatokat mutatott be, akkor azoknak legalábbis a fotózott másolatát mellékelnie kell a családfához, bizonyítékként. Hogy látod, hiánytalan a felmenők sorozata?

Annak a valószínűsége, hogy a mai magyar lakosságból valakinek az Árpád-házi uralkodócsaládhoz (vagy bármely, régről ismert családhoz) van köze, az meglepően nagy, tehát pusztán a rokonság nem nagy szó.

Sokkal-sokkal nagyobb szó volna, ha ezt a rokonságot (akár női ágon) Szent Istvánig hiánytalanul, lépésről lépésre vissza tudnák ma vezetni. Ha férfi ág volna, esetleg még el tudnám képzelni (csakhogy az meg kihalt), de százötven-kétszáz évvel ezelőtt nagyon gyakori volt, hogy az anyakönyvekben a férjet és annak apját teljes névvel feljegyezték, a feleség pedig Boriskával el volt intézve. Az én szememben egy ilyen bejegyzésnél magáll a felelős kutató, mert attól kezdve a mesék világába tévedünk.

2021. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul írtam az előbbi választ,vissza olvasva a kérdést is.Nem Szent István egyenesági leszármazottja hanem oldalági leszármazottja.A lényegen nem változtat :)
2021. jan. 28. 18:46
 7/22 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Kapott egy rahedli (szuletesi,esketési,halotti) anyakonyvi masolatot meg feljegyzés másolatokat fordítással.Érdekes dolog csak uncsi már folyton hallgatni.Nagyanyám öccse azt mondta neki Ő mint legközelebbi "uralkodoi rokon" felszólítja,hogy fejezze be!!!! 😂😂😂😂😂😂 mostanra már jót mosolygok mimözben ezeket írom

2021. jan. 28. 18:51
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Mikoriak azok az anykönyvi másolatok?

Majdnem biztosra mondom, hogy a nővéredet nagyon átverték. Dicsekvés helyett jobban járna, ha feljelentené az illetőt.

2021. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Anyakönyvek az 1700-as évek elejéig talán az ahol megvan a (szuletési,hazassagi,halotti) a tobbi meg feljegyzés vagy mi itt mutogatja ha megtennéd hogy megnézed,és elmondod ha kamu esku be scannelem es elkuldom csak h letorjem a szarvat 😆😆😆😆csak egy jó érv kellene csak az h átnézze/ellenőrize a kutató az álltala felkutatott ősöket került több százezer ft-ba xd
2021. jan. 28. 19:15
 10/22 anonim ***** válasza:
#9: Írok privátot. (#8). 1700-as évekbeli anyakönyvek azok jók, mert akkor már volt anyakönyvezés, de nagyon nehezen igazolható szerintem még utána visszamenőleg 400 év, Szt. Istvánig meg pláne.
2021. jan. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!