Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa kutató nállatok ez...

Családfa kutató nállatok ez meddig tart? Többi lent!

Figyelt kérdés

Nővérem évek óta kutatja a családfánkat,most viszont felbérelt egy kutatót aki vissza vezette a családfánkat Szent Istvánig,állítólag leány ágon utódja a családunk.A lényeg,hogy azóta folyamatosan ezzel henceg,semmi más téma nincsen,már ezerszer megkértem,hogy hagyja abba ezt tök szuper (ha igaz) de már unalmas.Ettől nem lesz nekünk olcsóbb a kenyér......Meddig tart ez a fellángolás?Kb.3 hónapja tolja,másféléves gyerekemnek is pedig szegény még azt sem tudja miről van szó...


32/F



#családfa #idegesítő #Szerintemeldurrantazagya
2021. jan. 28. 12:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Tanulhatnának mások is belőle, kedves 10-es. Nem szép dolog másokat kizárni.
2021. jan. 29. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 hollófernyiges ***** válasza:
70%
Nem ártana a nővérednek kicsit a történelemkönyvet is elővennie. Szent Istvánnak két gyereke volt, akiktől nem születtek unokák. A későbbi Árpádháziak Géza fejedelem testvérétől, Mihálytól származtak.
2021. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
67%

#11: Csak lonket küldtem neki két FB csoportról, ahol amatőr családfakutatók segítik egymást, de vannak köztük profik is (az egyik csoportot is ilyen kutató alapította), akik esetleg tudnak segíteni a dokumentumok és a tapasztalataik alapján, hogy valós lehet-e az információ.

Senkit nem zárok ki, ha valakit érdekel, nyugodtan írhat privátot és elküldöm a linkeket.

2021. jan. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

13

Ja, fb csoport az van egy tucat is. Van, ami más címszó alatt fut. Még a macsenak is van talán 2.

De én fb-ra nem tennék fel iratot/dokumentumot.

2021. jan. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%

#14: Én kettőben vagyok benne, ami általános, és azokban a megyei csoportokban, ahol érintett vagyok. Ezek a csoportok - nekem - tökéletesen megfelelnek, mindig mindenben kapok segítséget.

A kérdező testvérénél lévő iratok nyilván bárhol, bárki által kutatható, hozzáférhető dokumentumok, ezért nyugodtan megoszthatja. Mi baja lehet belőle, ha megoszt mondjuk XV-XVI. századi (vagy akár még korábbi) iratot, hogy meggyőződjön a tartalmáról, eredetéről? Véleményem szerint az égvilágon semmi. De mindenki maga el tudja dönteni, hogy él-e a lehetőséggel vagy sem. Ezért sem írtam ki válaszban, mert ez nem mindenkit érdekel.

2021. jan. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Szent István vérvonala véget ért, pont. Az már a múlt. Nem lehet a leszármazottja. Inkább arról lehet szó, hogy Szent István koráig vezették vissza a vérvonalát, nem?
2021. jan. 30. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
34%
Ui.: Mondjuk utólag belegondolva az sem lehet, mert szegénykém korában még nem anyakönyveztek. Akkor passzolom, de biztos, hogy valamit félreértett.
2021. jan. 30. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 hollófernyiges ***** válasza:
84%
Egészen biztos. Még a főnemesi családok is csak a 13. századig tudták visszavinni az eredetüket; ha nem számoljuk azokat a rendelésre készült genealógiákat, amik Attiláig meg Nagy Sándorig származtatták a kedves kuncsaftot.
2021. jan. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
80%
Maga Szt. István, nyilván nem lehetséges ahogy azt előttem írták is. De maga az Árpád ház elképzelhető, és nem is lenne egyedi. I Ferdinánd Aragónia és Szicilia királyának (1380-1416) bizonyíthatóan (főleg) lány ágakon volt több árpádházi felmenője (dédszűlök). Az ő fia V. Alfonz, unokája Eleonora hercegnő, dédunokája aragoniai Alojza hercegnő, akinek a férje Frangepán Bernát. (egyik lánya Frangepán Beatrix/Corvin János felesége, akit az árpádházi vonal miatt vett feleségül a trónyigénylés érdekében (ált. isk. 6. osztályos tananyag amúgy....)). Másik lánya Erzsébet (Isotta), aki idehaza férje révén mint Perényi Istvánné Frangepán Isotta-Erzsébet, ismert. Így a vonal visszakerül magyarországra, lévén főnemesi család, leszármazottaik nagyjából minden magyar főnemesi családban kimutathatók,a 16 század után, pl:a Balassa, Thurzó, Forgách, Batthyány, Homonnai Drugeth, Nádasdy, Rákóczy, Thököly, Barkóczya, Palocsai Horvátok, Révayak, Tóthy Lengyel, Ujfalussy, Benyovszky, Kubinyi stb. családokban. Ezeknek a családoknak pedig ma is élnek leszármazottai. Ez családfakutatók által teljesen ismert vonal, bárki elkezdheti wikipedian vagy akárhol végignézni, elég nevet adtam meg hozzá. (Jelzem, az régen sem állta meg helyét egy korona vagy cím igénylésére, hogy az anya nem ismert vagy csak simán Boris...)...családfa kutatásban gyakran bele lehet futni egy-egy nemesi családba és azt visszavezetni...innentől már egyszerű a matek 20-30000 fő biztosan vissza tudná ezen a vonalon vezeti magát az Árpád házig, csak a mai MO.-n...
2021. jan. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem jól át verték a nővéred vagy te értetél valamit félre
2021. febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!