Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Zala megyéből, Pusztaedericsrő...

Zala megyéből, Pusztaedericsről, Háry Kálmán leszármazottja vagyok. Úgy tudom 1953-ban halt meg. Keresem a Háry rokonokat, itthon és külföldön egyaránt. Van olyan családfa kutató Zala megyében, aki megfizethető és eredményes?

Figyelt kérdés

#családfa #Háry család #Pusztaederics
2017. máj. 2. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
?
2017. máj. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ismerek egy Hári Pétert de az amerikai.
2017. máj. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

1953-as halotti anyakönyvek a familysearch.org honlapon már kutathatók.

Ha a Search menün belül a Catalogra mész, regisztráció sem kell.

2017. máj. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Én még nem igazán vágtam bele a dologba, de ha ez total outsiderként, extra hozzáférési engedélyek nélkül is működik, megpróbálom. Mindenképpen költséghatékonyabbnak tűnik! :))
2017. máj. 5. 20:06
 5/15 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam. Megadom a települést, a családnevet és azt, hogy death certicate-et keresek. Évszámot már nem is tudok hová beírni. A találatok száma: 0. Ugyanezt megpróbáltam egy másik családtagra egy nagyvárosban. Az eredmény ugyanez. Valamit biztosan rosszul csinálok. Kérlek szépen, ha van ötleted, hogy mit szúrok el, segíts! Előre is köszi!
2017. máj. 5. 20:36
 6/15 A kérdező kommentje:
Béna voltam. Még nincs meg, amit keresek, de már rájöttem, hogy hol kell. Köszönöm !!! :)))
2017. máj. 5. 20:48
 7/15 anonim ***** válasza:

Majd átküldöm a bejegyzést inkább. Ne a Recordokban keresd, ott nincs!


Egyébként ez elméletben a mlrmon egyház honlapja (érdekes elveiket egyszer egy református megkérdezte, röhögtek rajta, momdván "nincs sem a Bibliában, sem a Mormon könyvében, csak <<így maradt>>, Amerikában amúgy már a legextrémebbekk közül is van olyan gyülekezet, akik részt vesznek az ökumenéban).

De az anyakönyveket a levéltár fiezte és adta át neki azon okból, hogy a múlt adatait megőrizzék a nyilvánosság számára. Az anyakönyvek közzétételében magukkal a felekezetekkel is volt együttműködés, a regisztráció is lehet magyar nyelvű (ma már nem szükséges).

De ez nem csak ránk igaz: többezer levéltárral működnek együtt.


A lényeg: a projekt a széles tömegek számára készült, nem csak a mormonoknak (persze van kapcsolat).

2017. máj. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyébiránt a mormonok jó fejek! Én székesfehérvári vagyok. Itt mindig van egy csapat, akik ingyenes angolórákat tartanak azoknak, akik már rendelkeznek alapokkal. Kedvesek, aranyosan, némelyikük döbbenetesen sokat tud magyarul. Maguk finanszírozzák az ittlétüket. Lazák - igaz, mind nagyon fiatalok - és imádják a családjukat. Ha erről kérdezed őket, olyan szeretettel beszélnek az otthoniakról, hogy irigylésre méltó.
2017. máj. 7. 20:42
 9/15 A kérdező kommentje:
Tuti, hogy ingyenes marad, akármiben keresgélek? Az angol nyelvű regisztráción kaptam aktiváló kódot, de még nem mertem elindulni vele, mert egy picit aggódom, volt már rossz tapasztalatom, bár nagyon más területen. Próbáltátok már? Bármeddig free?
2017. máj. 7. 20:54
 10/15 anonim ***** válasza:

Miért regisztráltál?


A Catalog menüben keresd, ott nem kell regisztrálni! Ráadásul Zala nincs indexelbe, szóval Catalogban találod csak.


Bármeddig, mivel elsősorban a magyarországi családfakutatóknak csinálják a magyar projektet, nem maguknak (náluk a mikrofilmes korszakban megcsinálta mind). Erre amúgy ők vlcéloztak, mert olyan szinten együttműködnek velünk, hogy a digitalizáció kezdetén a szabolcsi levéltárban előadást tartottak. Innen tudjuk azt is, hogy a familysearch elsősorban nem nekik van, világi, a levéltárak támogatják. A magyar projektet pl. a levéltár kezdeményezte. Az indexelést sem egyháztagok végzik. De a filmezést sem ők csinálták.


Mi a rossz tapasztalat amúgy?



(Valóban kedvesek, ezt nagyonnagyonnagy reformátusként is elismerem.)

2017. máj. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!