Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Érdemes gyűjteni rá? Myheritag...

Érdemes gyűjteni rá? Myheritage DNS teszt

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy Myheritage tesztet. Már kisgyerek korom óta érdekel a származásom. Kíváncsi vagyok, hogy mit tudnak meg rólam. Szeretnék rokonokat találni.

2021. jan. 28. 22:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Akkor igen
2021. jan. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%
Akkor csalódni fogsz, mert ez nem rokonok felkutatására való.
2021. jan. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
74%

Persze, hogy érdemes!


Én is gyüjtök tesztre csak én 23andMe- t szeretnék.

2021. jan. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nem is kell gyüjteni rá.. ha jól emlékszem 15 és 30 ezer forint között van nézzétek meg.


Ha fiatalabbak vagytok kérjetek a szüleitektől, ennyit biztos adnak

2021. jan. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%

Az eredmények nincsenek annyira lebontva országra. Én megcsináltattam, 49% balkáni meg kelet európai, tehát ez minden lehet :D Tizenvalahány görög VAGY délolasz, szintén tizenvalahány finn VAGY norvég, tizenvalahány százalék ír VAGY angol, nem lehet tudni pontosan :D Ilyen tippek vannak csak, és látsz a térképen színekkel jelölve hatalmas területeket, hogy valahol az itt található jónéhány ország valamelyikéből származol.

A rokonok is nagyon távoliak. Van egy darab 8%-osom (vele a vezetéknevünk is egyezik, de nem írtam rá mert Olaszországból kezeli a profilját valami olasz nevű lány, és egyébként is 80 valahány éves), meg körülbelül ezer darab 0,3%-osom.

Mindig jön értesítés az újonnan regisztrált emberekről akiknek van egyezés a dns-ében az enyémmel, de ezek elenyésző dolgok, kb mindenkinek mindenkivel van egyezése, hiszen ugyanabba a fajba tartozunk :D

Érdekes kis oldal, de családfakutatásra meg nagy rokonegyesítésekre nem való. Tényleg inkább csak érdekességképpen érdemes megnézni.

2021. jan. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
31%
2. válaszoló, mondhatjuk, hogy a Myheritage-nél a családfa kutatásra "specializálódttak".
2021. jan. 29. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%

Én csináltam MyHeritage tesztet. Nem érdemes.


Az eredmény egy közelítőleges százalékarány, hogy szerintük mennyi germán, kelta, bantu, stb. van benned. A probléma, hogy mivel alig vannak kelet-európai vásárlóik, ezért nem tudják elemezni a keleti markereket, és mindössze annyit tudnak mondani, hogy ennyi és ennyi százalék "kelet-európai" van benned. Aztán hogy az cseh, magyar, román, esetleg kazah, nem tudni: a "kelet-európai" mindenkit jelent a Lajtától Kínáig. Ezért nem érdemes ennyi pénzt kiszórni.

2021. jan. 29. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonymousreview60 ***** válasza:
49%
Szlovák ismerős csináltatott 23andMe-t. Oda meg vissza volt tőle.
2021. jan. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
21%
Még fizetni is akarsz ,hogy a legprivátabb adataidat kiadd magadról,azokat az adatokat amiknek a kiadására a legalja utolsó bűnözőknek is joga van nemet mondani..gratulálok :D
2021. jan. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
90%
A 8% egyezés elég jónak mondható,nekünk az egyik szülő unokatestvére az ilyen. Nem lehet nálatok is hasonló, esetleg megkérdezni idosebb családtagot nincs e valami sejtese? Habár ha ilyen idős esetleg a nagyszülő testvére is lehet. Kérdező ha ennyire érdekel csináltasd meg, nem olyan vészes az ára. A kapott eredményt tobb helyre is feltudod tölteni ingyen, ahol akar osi maradvanyok Dns-evel hasonlít össze, hogy van e egyezessed velük stb. A myheritagen nem régóta van etnikai becslesen kívül genetikai csoportba sorsolása is ami a mi csaladunk tagjainak eleg pontos lett. Egyre többen tesztelnek már, így folyamatosan jobbak, részletesebbek lesznek az eredmenyek.
2021. jan. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!