Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kerdesem az hogy anyai,agon a...

Kerdesem az hogy anyai,agon a nagypapa zsido lehetett, a nagypapa 1800-as evek-ben,szuletett es 1953-ban meghalt, 76,eves volt,hogyan tudhatom meg?Koszonom a valaszt

Figyelt kérdés
2021. febr. 28. 05:31
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Én ott kezdeném, hogy a családban kérdezek utána az idősektől, akik még ismerhették személyesen. Sok érdeke dolgot megtudhatsz róla, nem csak a vallását, ha van még élő rokon aki ismerte.
2021. febr. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Igen, rokonok, esetleg keresd fel a templomot ahol született, megvannak-e a régi iratok. Ha nem lett megkeresztelve az már egy nyom. Aztán ha van a környéken izraelita hitközség akkor azt, bár a háború alatt rengeteg irat megsemmisült.
2021. febr. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha az 1800-as években született, akkor keresd meg a neten (Famiysearch) a születési anyakönyvét, ott feltüntették akkoriban az illetök vallását is.


Habár nem egészen világos számomra, miért ennyire fontos neked éppen a vallása, de ez a te dolgod.

2021. febr. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Most pontosan mit akarsz megtudni? Hogy zsidó volt-e? Nekem sem világos, bocsi.
2021. febr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Aki lepontozta a válaszomat (3-as vagyok), az elmesélné, miért tette?

Nem a lepontozás maga zavar, hanem az, hogy semmilyen indokot nem tudok elképzelni erre, mivel a kérdésre válaszoltam, és az általam leírt módszerrel a kérdezö meg tudja találni a nagyapja adatait.

2021. febr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
#5-ös, #4-es vagyok, ne foglalkozz velük, velem is sokszor csinálják ezt, aztán ha megkérdezem miért, választ úgyse kapok.
2021. febr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
#5: Nyugi, vannak, akiknek ez a napi örömforrásuk.
2021. febr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
6-os és 7-es: aranyos töletek, hogy írtatok, tényleg nem igazán izgat, csak nem tudom elképzelni, mi lehet az ilyen lények fejében. De abban igazatok van, ha neki ez az egyetlen öröme, akkor csak sajnálni lehet.
2021. febr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha jól számolom, akkor 1877-ben születhetett. Ahogy már írta más is: a Familysearch oldalán megkeresed a születési helye szerinti izraelita anyakönyveket, és megkeresed benne. Még pontosabban tudnál keresni, ha előkeresnétek a halotti anyakönyvi kivonatát, abban benne van a pontos születési idő és hely. Ha nincs meg, de tudjátok, hogy hol született, akkor ki kell kérni az anyakönyvi hivataltól.

Célszerű utánanézni, hogy a születési hely szerint melyik vallást hol anyakönyvezték, mert nem mindegyik volt helyben, az esetek többségében. Ennek itt tudsz utánanézni, a helységnévtárban: [link]

2021. febr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3

Nem a lepontozás miatt.

1895 előtt nem feltüntették, hanem külön tartották nyilván a különböző vallásokat, külön anyakönyvekben. A FS-ön is úgy van fenn, külön-külön.

1895-től tüntették fel az állami anyakönyvekben. 1953-ban már biztos nem, akkor már államosították az egyházi tulajdonokat.

2021. márc. 5. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!