Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha apai nagyanyám cigány...

Ha apai nagyanyám cigány volt, akkor énis az vagyok "negyedig"?

Figyelt kérdés

Anyai részről két nagyszülőm biztosan magyar származásúak és a dédik is. (Dédik közül egyikük feltehetőleg székely volt.)


Apai részről a nagymama roma volt, a nagyapa pedig ismeretlen, mert intézetis volt csecsemő kora óta. Viszont arra tippelünk, hogy ő is magyar volt, mivel a gyerekeik, (apám és testvéreik) eléggé változóak. Van aki szőke kék szemű és világos bőrű, de még az arcvonásai is inkább magyar, viszont van 1-2 olyan nagybácsi is akik le se tagadhatják hogy cigányok.


Szóval 3 magyar vs 1 cigány nagyszülő. Ez mire utal? Negyed cigány? Vagy ez már annyira lényegtelen és elemésztő, hogy nem is érdemes a kérdéssel foglalkozni?



2018. ápr. 20. 14:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%

Inkább úgy mondanám, hogy van benned roma vér.

Lehet, hogy a te gyerekeiden vagy még később ki fog ütközni, de nem törvényszerű. Ettől függetlenül magyar vagy, akinek a felmenői között volt cigány is, semmi több.

Pont ma láttam érdekes összeállítást, ahol testvérek meg gyakran ikrek akár más bőrszínnel bírnak az ilyen gének miatt. :)

2018. ápr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%

A kérdéssel akkor sem lenne érdemes foglalkozni, ha az összes felmenőd cigány. Kétféle cigány van. Az egyik úgy él, mint a cigányok, a másik meg cigány származású.

Ha te, a családod, szüleid tisztességesen éltek, akkor a genetikával foglalkozzanak csak a szakemberek.

2018. ápr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Ettől függetlenül írhattok még.


Igen, ez elég érdekes. A nagybátyám gyerekei, (azaz első unokatestvéreim), akik már a 30-as éveiben járnak, 4-en vannak testvérek. Abból kettő echte cigány, sőt még az is hihető ha négernek mondjuk, ők inkább ilyen tipikus romák, szegényesen élnek, próbálnak nem dolgozni, segélyeket kérni stb. A másik két testvér meg hófehér, világos szeműek, tanultak, orvosok, az egyikük egyetemen is vizsgáztat. Szóval nem csak külsőre, de még genetikára is különböznek ezek az édes testvérek :)


Az hogy később még a gyerekeimen kiütközhet, az mit jelent? Húzhat az apai dédnagyanyjára? :/ Az nem lenne jó.

Szerencsére rólam sem lehet megmondani, el sem szokták hinni néha hogy én kinek a fia vagyok :D

2018. ápr. 20. 14:53
 4/26 A kérdező kommentje:

Mármint az én apám is inkább a magyaros külsőt örökölte, csak hogy így többi családtagjai miatt csodálkoznak.


#2 Egy cigány lehet bármennyire is tisztességes, szerintem akkor is cigány marad. Meg ha a kisebbségnek diplomája van, attól még ugyanúgy kisebbség. Szóval számít a genetika is szerintem.

2018. ápr. 20. 14:58
 5/26 A kérdező kommentje:

#4 Valakit az autószerelés érdekel, valakit a politika, engem meg éppen ez. Miért és min kaptad most fel a vizet? :)


Egyébként magyarnak tartom magam igen (már kicsi korom óta is ebben a tudatban voltam mindig), és sosem szoktam hangoztatni, hogy van bennem roma vér. Nem érzem szükségesnek, meg egyébként büszkélkedhetni sem éppen lehet vele...

Csak gondoltam megkérdezem, hogy mennyit számít-e ez a 25% úgymond.

2018. ápr. 20. 15:07
 6/26 anonim ***** válasza:
79%
Attól mert valaki cigány és nem végzett egyetemet még lehet nagyon jó ember, jobb mint bármelyik magyar. Attól mert az átlagra nem ez jellemző. Sok minden függ a neveléstől. Ha egyszer majd fekete gyereked születik, tán nem fogod szeretni? Vagy azt mondod meg csalt az asszony, de nem vallod be hogy van benned cigány?
2018. ápr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

#7 Letagadni nyilván nem tudom a nagyanyám vérét. Meg nem is akarom. Ha kérdezik, akkor persze, cigány volt. De ha nem kérdezik, akkor nem fogom senkinek sem mondani.

És csak azért örülök annak, hogy kinézetre nincs bennem cigány vér mert eleve nagyobb a diszkrimináció esélye, ha valakin látszik hogy roma. Meg ugye pont ezért is reménykedem benne, hogy azért az én gyerekemmel sem lesznek ilyen kinézeti gondok. (Bár elég kicsi esélyét látom, hogy teljes cigánynak nézzen ki majd.)


A végzettséget meg a diplomát meg arra értettem, hogy választási kampány idején Vona Gábornak beszólt egy cigány gyerek, hogy "én nem vagyok kisebbség, mert 3 diplomám van". Jót nevettem rajta :) Pláne amikor megtudtam, hogy 22 éves a srác.


Ismerek énis jó roma családokat. Igaz ők még a kisebbség között is kisebbség sajnos, de azért jó látni hogy néhányan integrálódni is tudtak.

Nagyanyámat sem ismertem mert születésem előtt jóval meghalt, de akiket kérdeztem, mindenki azt mondta hogy nagyon rendes és tiszta volt.

2018. ápr. 20. 16:32
 8/26 anonim ***** válasza:
81%
Ne csüggedj és ne bánkódj! Ne ítéld meg és különböztesd meg soha az embereket a vallásuk, nemzetiségük, bőrük színe - egy szóval: a másságuk - szerint. Mindegyikből van ilyen is, meg olyan is. Helyesen teszed, hogy megmondod az igazat, ha valaki rákérdez, hogy van-e a felmenőid között cigány. Nem kell nagydobra verned, ahogy nem is teszed. A nagybácsijaid különbözősége adódhat abból is, hogy nem egy apától származnak, de ezt csak zárójelben mondom. Ne foglalkozz ezzel! Add saját magadat az életben. Gondolj arra, hogy hány híres, jóravaló cigány embert ismerünk: zenészek, előadók, orvosok, jogászok stb.!
2018. ápr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudok róla, hogy lenne tudományos szabvány arra nézve, hogy mikortól számít valaki egy bizonyos etnikai csoporthoz tartozónak. Azazhogy van, éppen ma ünnepeljük a születésnapját annak, aki bevezette. De 1945 után valahogy kikopott a használatából.


Cigány (vagy sváb, török, hottentotta, eszkimó, akármi) akkor vagy, ha annak érzed magad, azonosulsz az értékrenddel és a sorsközösséggel. Függetlenül attól, hogy ez az értékrend jó vagy rossz. Mint ahogy magyar is attól vagy, hogy a magyar kultúrába illeszkedsz be. Ez is független az etnikai-antropológiai eredettől, különben nem élnének itt békében tótoktól perzsákig mindenféle eredetű magyarok.

2018. ápr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
94%
A kérdéssel inkább egy antropológiával foglalkozó szakemberrel kellene konzultálni, ha egyébként papírokkal lehet igazolni a cigánynak minősített rokon roma származását, hogy vajon milyen antropológiai jellegzetesség az, ami kétséget kizáróan igazolná az adott származást. Az én nem is nagyon távoli őseim között biztosan volt osztrák, szerb és örmény, de magamat mégis csak magyarnak vallanám, mivel nagyszüleim is mind errefelé születtek (hiába változtak közben az országhatárok) és tanulták a magyar történelmet, nyelvet és kultúrát.
2018. ápr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!