Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Interneten lehet kutatni a...

Interneten lehet kutatni a családfámat?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. Szerinted kinek van meg pont a te családfád?
2010. aug. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!

www.myheritage.com itt elkezdheted összerakni. ha talál egyezést más fák között, értesít. amúgy meg levéltárakban, egyházaknál lehet kutatni:)

2010. aug. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne! Én is így csináltam. Rengeteg adat fent van a neten. Népszámlálási adatok. Lakhely szerinti családnevek. Levéltári adatok (persze nem az egész), halott vagy eltünt katonák adatai. Családi címerek és leszármazottak. Régi paraszt családok (1700as évek inkább) nevei.


A legtutibb módszer viszont az ha levéltárakban kutakodsz és elmész személyesen. Ott még segítenek is. Fontos dokumentumok is segítenek (születési, házassági, halotti papírok) régi fényképek (hátoldaukon lévő írások gyakran vannak)

2010. aug. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én nem igazán keresném max ha az apám George Clooney lenne. De ha jobban belegondolunk, ki tudja? Apukám onnan derítette ki az egész fát és hihetetlen dolgok kerültek elő. Pl. hogy a Nagyapám a házért harcolt és hősi halált halt.
2010. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet.RTIXFORUM on.
2010. aug. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi.Ratixforum
2010. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Radixforum, nem? :)
2010. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi
2010. aug. 28. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!