Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szeretném felkutatni a a...

Szeretném felkutatni a a családfámat mondjuk a középkorig?

Figyelt kérdés
Konkrét válaszokat várok, hogy hogy kezdjek hozzá! Köszönöm. :)
2011. ápr. 13. 18:08
1 2
 1/12 anonim válasza:
Először döntsd el, tényleg akarod-e ! (Ugyanis, hogy én nem tudhatom a kérdésedre a választ) :D
2011. ápr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem annyira régen rögzítenek minden gyerekszületést, házasságot hivatalosan, hogy a középkorig vissza tudd követni.
2011. ápr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Maki Törcsi válasza:
49%
Ez a kérdés engem is foglalkoztat :) én is kérem a javaslatokat! :D
2011. ápr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 M@x ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2011. ápr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

indulj el szépen visszafelé. a keresztlevelekből megtudhatod, hogy kik voltak a szülők, azoknak kikeresheted a házasságlevelét, az alapján a keresztlevelüket és így tovább.

Arra számíts, hogy a háború elöttről már csak egyházi levéltárban találsz adatokat,tehát utazhatsz a plébániára kikérni a keresztlevelet, ha megtudtad, hogy hol született az illető rokon.

és - hacsak nemnemesi a családod - akkor 150 évnél régebbre ne számíts

2011. ápr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
www.csaladfalu.hu
2011. ápr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

A háború után még volt olyan könyv alakú kiadvány, aminek a neve: Kincses Kalendárium. Ebben a naptáron kívül benne volt az összes aktuális, esedékes növénytermesztési, állattenyésztési, ház körüli munkák leírása. Névnapok stb.

A nagyszüleim ennek a hátuljába írták bele, hogy az adott évben a családban kinek milyen nevű gyermeke született, és a rokonok közül ki mikor halt meg. Ha padláson porosodó hasonlót találsz, érdemes átlapozni!

2011. ápr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Nagymama Bibliája vagy imakönyve.
2011. ápr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, akarom! Nagyon!

Holnap el is kezdek érdeklődni egészen dédszülőkig. Ha találok valamit, feljegyzem egy füzetbe.

2011. ápr. 13. 19:57
 10/12 A kérdező kommentje:
Lehet keresztszüleimet is megkérdem, mégis anya testvére keresztanyum. Hátha ő tud valamit. Az ő családjának - a férjének - a családja is beleszámít a családomba?
2011. ápr. 13. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!