Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Jóna név az zsidó eredetű?

A Jóna név az zsidó eredetű?

Figyelt kérdés
Én nem tudom.
2021. márc. 23. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Miért lenne az?


Másrészt meg olyan, hogy "echte magyar" nem létezik!

2021. márc. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Héber eredetű
2021. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, de feltételes módban van, az biztos.

Volt ismerősöm főnévi igenév változatban is(Jóni).

2021. márc. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Jóna, Jóni névvel kutatásaim során a szabolcsi cigányok között találkoztam. Valószínűleg ott a Jónás név rövidüléséből eredhetett.
2021. márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk egyik sem volt kisebbség, pedig ismertem mindkét névvel embert.
2021. márc. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Privátra nem válaszolok, csak kifejezetten indokolt esetben (#4)


Az üzenetre a válaszom: Ez így, ebben a formában biztosan nem igaz. Lapozz át néhány szabolcsi régi anyakönyvet, ahogy én is tettem. Több tízezer bejegyzést láttam, és bizony a Jóna, Jóni névvel többször is találkoztam, az "újmagyar", vagyis cigány megjelöléssel együtt. Nem azt írtam, hogy kifejezetten onnan ered, hanem azt, hogy azon a bizonyos területen jellemző volt, még az esetleges eredetére is utaltam.

2021. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
6-os, te milyen anyakönyveket láttál, 1895 előtti, egyházi anyakönyveket? Merthogy az állami anyakönyvekben nincs olyan adat, hogy nemzetiség, a régiekben meg főleg nincs. Vagy simán csak blöffölsz?
2021. márc. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Jóna név meg van említve a Bibliában, az Újszövetségben:


"Mikor aztán megebédelének, monda Jézus Simon Péternek: Simon, Jónának fia: jobban szeretsz-é engem ezeknél? Monda néki: Igen, Uram; te tudod, hogy ..."

2021. márc. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8as emberhez, De nincs köze a zsidósághoz semmilyen téren nem?
2021. márc. 29. 19:34
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Igen, kedves #7-es, egyházi anyakönyveket láttam. Közel 15 éve kutatom a családfámat, jelenleg településszintű feldolgozást végzek két szabolcsi településen, úgyhogy minden bizonnyal csak blöffölök....

"Hallgattál" volma, bölcsebb maradhattál volna. Értelmezni sem tudod a leírtakat, akkor legalább ne köss bele olyasmibe, amiről fogalmad sincs.

2021. márc. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!