Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha nagyapám, illetve a dédszül...

Ha nagyapám, illetve a dédszülők cigányok lettek volna, az fel van tüntetve az anyakönyvi kivonaton?

Figyelt kérdés
Illetve hol tudnám azt megnézni?
2021. ápr. 14. 15:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
85%
Érdemesebb lenne nagyjából intervallumot írnod, mert huszonéves ismerőseim közt van olyan, akinek a nagyapja 1960-ban született, meg olyan, akinek 1896-ban, szóval ennyiből nem lehet tudni. Egyébként sehol nem volt kötelező feltüntetni a származást, volt, ahol felírta a pap, volt, ahol nem. Anyakönyvvezető jellemzően nem.
2021. ápr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
A 18-19. században előfordult hogy odaírták a származást, de akkor sem mindig.
2021. ápr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az én dédnagyapám szlovák volt és én erre 26 éves koromban némi kutakodás után meg a nagyapám által használt szlovák szavakból jöttem rá.
2021. ápr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
#2-8 Jó nagy baromságokat sikerült ideírnotok! Ha a kérdező '90-ben született, akkor a nagyszülei bőven születhettek olyan korban, mikor ilyesmit még feltüntettek az anyakönyvekben, de a dédszülei biztosan!
2023. júl. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!