Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az anyakönyvi kivonat alapján...

Az anyakönyvi kivonat alapján ki lehet deríteni, hogy volt e roma a dédszülők között?

Figyelt kérdés
30 vagyok.
2020. dec. 27. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Nagyszüleid nem élnek már? Őket meg lehet kérdezni.


De amúgy az akv-i kivonatban nem szerepel az etnikum - és sehol máshol.


A név meg semmit nem jelent... Már régen is magyarosítottak nevet a cigányok....

2020. dec. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

A szüleid is ismerhették őket.

Hiszen nekik a nagyszüleik voltak.

Dédi mamák leánykori neve alapján azért lehet következtetni.

2020. dec. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%
Komolyan ennyit nem tudsz a dédszüleidről?
2020. dec. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Nekem elméletileg volt a felmenőim között egy cigány muzsikus.Dédim mesélte anyumnak,de azt mondja anyu,lehet csak ezzel szekálta mert nagy barna szemei voltak.Szerintem nem kizárt,ugyanakkor ismerve a roma kultúrát,egymás között házasodnak és komolyan veszik a hagyományokat.Szerintem 100 évvel ezelôtt meg még komolyabban vették.
2020. dec. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
A régi egyházi anyakönyvekbe beírták. Neten elérhetőek.
2020. dec. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

4-es, nem tudom, miért kell ilyen elítélőleg kérdezned a kérdezőtől:

"Komolyan ennyit nem tudsz a dédszüleidről?"


Ami Neked esetleg természetes, az másnak nem: az én szüleim pl. elváltak és sajnos sem az apai, sem az anyai NAGYSZÜLEIMET NEM ISMERTEM (anyai ágon már nem is éltek), akkor honnan a búbánatból tudná valaki a dédszüleit?

2020. dec. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a dédszüleim már a születésem elött meghaltak, a nagyszüleim közül is csak egy élt - szóval nem igazán volt lehetöségem tudni róluk sok mindent!!
2020. dec. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
Csak az anya személye volt biztos az idők során, kezdve a kisjézuskától, amikoris mint tudjuk az anya nő volt, az apa... izé. :)
2020. dec. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
Engem az érdekel, miért számít ha a dédik között volt roma? Ezek szerint a nagyszüleid nem azok.
2020. dec. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Bár Brian esküdött rá, hogy roma, na, roman, szóval római.

A családneve lehetnek még beszédesek. Lakatos, Oláh, Vadász, Kolompár, Orbán, Hegedűs, Gábor stb. Ahol ilyen és hasonló előfordult ott tuti valahol valamikor. Mária Terézia tiltotta a romaházasságokat, asszimilálni akarta, meg akarta szüntetni őket így is.

2020. dec. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!