Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha a dédanyám sváb volt,...

Ha a dédanyám sváb volt, akkor lényegében én is sváb vagyok?

Figyelt kérdés

2021. jún. 5. 23:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
28%

20

Micsoda? A svábok mióta No. DÉLI részében élő emberek?


És még az ilyen okoskodik, hogy "használjátok az agyatokat", ez aztán valami.

2021. júl. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
85%

Okoska láttál már térképet? :D


Vagy beszélsz esetleg németül, mint én? :D


Vagy van sváb felmenőd, mint nekem? :D


Mondom bátran használd az agyadat! Nem fog megártani... Vagy legalább a google-t...


Tessék használtam neked a google-t, nehogy megártson a kis fejecskédnek! :)


[link]


Pirossal van jelölve.


Ja várj várj segítek, mert lehet az égtájakat nem tudod! :)


Előttem van észak, hátam mögött dél,

balra a Nap nyugszik, jobbra pedig kél.


Észak fent van! :)

2021. júl. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

No-ban délNYUGATON, PLUSZ mellette a svájci és az ausztriai részekben, ahol SVÁBIA volt.

No. -a mainak- déli részén a bajorok vannak. Azokat nem telepítették át, csak a Franciao. melletti részekről a nem franciákat.


Ki beszélt északról, igazán. Becsatolsz egy MAI térképet a múltbeli német áttelepítésekhez. DE ott van a csatolásban is, pirossal valóban, hogy " TODAY'S Swabia in MODERN Germany".

2021. júl. 6. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

A nagyapám teljes mértékben sváb volt, én negyed vérben. De ettől még magyar vagyok, csak sváb származású.


Hasonló helyzetben a másik ágon a szlovákkal. Van bennem szlovák vér, nem kevés, de én akkor is magyar vagyok.

2021. okt. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

#23

A mai Németországnak most is csak a délkeleti részén vannak a bajorok, délnyugaton, ahonnan a svábok származnak, Baden-Württemberg tartomány van. Baden-Württembergben nyelvjárásokat tekintve ma is a sváb a legelterjedtebb, meg az alemann, északabbi részein pedig a frank (pl. én apum is frank, vissza lett vezetve a családfánk egész a betelepítésig, de a frankokat is svábnak nevezik itt Magyarországon, mert ugyanonnan származnak).

2021. okt. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!