Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Működhet így egy család? :)...

Működhet így egy család? :) Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal lassan egy éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást. Az előző kapcsolatából született egy gyermeke, a gyermek az anyukájával él, a páromhoz 2 hetente jön hétvégére. A gyermekkel kölcsönösen jó a kapcsolatunk úgy érzem.

Sok fórumon olvastam ,hogy a mozaikcsaládok nem működnek jól, a férfinek mindig az "első" családja lesz az első meg az onnan született gyereke és az új párkapcsolat csak másodlagos a gyerekekkel együtt stb. Párom és az akkori párja nem voltak házasok 3-4 évig voltak együtt, a gyerekkel pedig közösen családként csak pár hónapot éltek meg. Sajnos mindkét fél szakítani akart mielőtt megtudták volna,hogy jön a gyermek viszont ez későn derült ki ,hogy a párja terhes így megpróbálták együtt hiszen elvetetni már nem volt lehetőség. Sajnos egyikük sem volt boldog emiatt különváltak. Szerintem az én esetem ebből a szempontból másabbb mint amiket olvasni lehet ,hogy sokaknak mennyire nehezen működik a dolog. A párom a későbbiekben nagyon szeretne még gyerekeket, és mindig mondja ,hogy számára én és a gyermeke vagyunk a legfontosabbak, később pedig ha lesz közös gyermek akkor ő is. Nem csak mondja de tesz is érte mindennap.

Ő nem tekinti családjának az előző párkapcsolatát, így számomra megcáfolja a sok fórumon elhangzotattakat ,hogy egy férfinek mindig az első gyerek meg annak az anyja az első. Sajnos az exével kölcsönösen nincsenek jóba, annyit beszélnek amennyit a gyerek miatt muszáj. Voltak már mások hasonló helyzetben?

Őszintén szólva nekem is van két féltestvérem az egyik szülőm által, és mi nagyon-nagyon szeretjük egymást. Így számomra nem idegen ez a helyzet. Úgy gondolom manapság nem ördögtől való egy gyerekes anyukával-apukával kapcsolatot kialakítani, hiszen attól ,hogy nem úgy alakult az élete ahogy a nagykönyvbe meg van írva, attól még nem szerethető kevésbé mint egy szignli nő vagy férfi. Szerintetek az én esetemben később egy közös gyermekkel tud működni a kapcsolatunk egy normális családként a fent leírtak alapján? :) Úgy érzem a mi esetünk a többi mozaikcsaládhoz képest nagyon jól kezelhető és teljesen más. De megmondom őszintén néha elrémiszt amiket olvasni lehet az ilyen családokról amik nem "tipikus idilli családok", emiatt vagyok kíváncsi a Ti véleményetekre külső szemmel, a saját történetem alapján.


Köszönöm előre is! Szép napot Nektek!



2021. jún. 11. 11:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos mindkét fél szakítani akart mielőtt megtudták volna,hogy jön a gyermek viszont ez későn derült ki ,hogy a párja terhes így megpróbálták együtt hiszen elvetetni már nem volt lehetőség


Ja. Szakítani akarnak, de védekezés nélkül megy a szex. Aztán meg három hónapig fel se tűnik, hogy terhes.

2021. jún. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Nekem ebből a sztoriból az jön le, hogy tkp. csak önmagadat próbálod győzködni, hogy nálatok másképp lesz, mint máshol....
2021. jún. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
A férfiaknak általában a második (többedik) házasságból született gyerek a fontosabb. Melyik fórumon olvastad, hogy ez pont másképp van?
2021. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező te kevered a férfiakat a nőkkel.

A férfiaknak mindig az új nővel való közös gyerek a fontosabb.

A nőnek mindig a saját gyereke fontosabb.

2021. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

3-asra is reagálok.


Kérdező a nyitóban ezt írta: "a férfinek mindig az "első" családja lesz az első meg az onnan született gyereke és az új párkapcsolat csak másodlagos a gyerekekkel együtt stb."


Igen, sok esetben ez van.

Másik sok esetben meg az, amit 3-as írt, vagyis a férfi nem is nagyon törődik az első házasságából született gyerekkel, onnantól hogy lett a második feleségével közös gyereke.

Harmadik sok esetben meg egyformán gyerekeinek tekinti őket és szereti őket.


Ez csak az érintett személy jellemén, habitusán múlik.


Kérdező, te azért is vagy jobb helyzetben, mert te is mozaikcsaládban nőttél fel, és onnan jó példát (jó megoldási módszereket) hoztál magaddal. Ez elég erős reményt nyújt arra, hogy a megfelelő férfit vonzottad be, és a ti közös gyereketek hasonlóan jó pajtása lesz a férjed előző kapcsolatából származó gyereknek - és köztetek sem fog ez feszültséget okozni.


Még egy mondatodra reagálnék:

"Sajnos az exével kölcsönösen nincsenek jóba, annyit beszélnek amennyit a gyerek miatt muszáj."

Annyit is kell! Nem többet, és nem kevesebbet!

Annyira rossz nem lehet a viszony köztük, ha a gyerek érdekében szóba állnak egymással. Az meg pont hogy rendjén való, hogy nem viselkednek puszipajtás módjára a szakítás után.

Számomra az is nagyon szimpatikus a párodban, hogy amikor megtudta, hogy terhes lett előző párja, akkor megpróbálták az együttélést a gyerek érdekében. Ez akkor is nagyon becsülendő, ha végül is nem sikerült.


Szóval én optimista vagyok a ti családi életeteket illetően, mert úgy tűnik, szeretet, türelem és kompromisszumkészség mindkettőtökben van. :-)

2021. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Ha a lányom lennél el lennék keseredve hogy gyerekes férfival alapítasz családot. Ez egy hatalmas kompromisszum a részedről és semekkora az ő részéről.

Még 1 éve sem vagytok együtt. Még rózsaszín köd üli meg az agyadat. Ha majd felszáll jönnek a problémák

2021. jún. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Rég olvastam ennyi közhelyet egy kérdésben
2021. jún. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

Amúgy miért nem gyerektelen férfival kezdesz?

Szerintem nagyon leértékeled magad hogy egy családos férfit választasz úgyhogy neked nincs gyereked.

Nem vagytok egyszinten.

Vagy ez vmi igazgató mérnök főorvos pali?

2021. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Vagy csak mas az érdeklödési körül miegymás, akkor sincsenek " egy szinten ".
2021. jún. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem mülödni fog hajrá!
2021. jún. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!