Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » DNS teszt. Édesapám elhunyt....

DNS teszt. Édesapám elhunyt. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a helyzet, hogy édesapám meghalt. Engem elismert törvényes gyermekének, a hugomat pedig nem. ( az ő gyermeke, kiköpött édesapám, és édesanyámnak az apámon kívűl nem volt senki mása. Szóval tuti.) DNS tesztet szeretnénk csináltatni, csak nem tudom, h azt lehet e úgy, h édesapám meghalt. Mivel én törvényesen elismert gyermeke vagyok, nem lehetne e engem és hugomat "összehasonlítani" ?

És ha ez lehetséges mennyibe kerülne egy DNS teszt?

Válaszaitokat előre is köszönöm.


2010. aug. 25. 15:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A legbiztosabb, ha nagyszülőt elő tudok keríteni. Ennek hiányában talán jó leszel te is, de ezt csak végszükség esetén szokták alkalmazni a nagy hibaszázalék miatt (ugyanis tökmindegy, hogy édesapád téged elismert gyerekének, attól biológiailag még nem biztos, hogy ő az apád). A DNS-vizsgálat azt tudja megállapítani, hogy ti ketten egy apától származtok-e, vagy nem.
2010. aug. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Érdeklődd meg itt. Szerintem testvérrel is lehetséges, de én csak laikus vagyok.

2010. aug. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A DNS teszt 58-60 ezer forint, de mindenképpen szükség lenne a papád mintájára. Anélkül nem lehetséges megállapítani az apaság tényét.
2010. aug. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ezt egy olyan központban kell megkérdezni ahol DNs tesztet csinálnak.


De mi értelme lenne ha most kiderülne. Hagyatéki tárygaláshoz kell? örököltél valamit?


Ha nincs örökség, akkor tök felesleges. Mi van ha tényleg nem apukád az apja, hugod és anyukád részére még nagyobb trauma lenne.


Nálunk egy más szitu volt, apósom elsö gyerekként tudott volt hogy nem a névszerinti apjától van, még házaság elöt született stb... de született az örökbefogadott apjától még 2 huga. aztán a sógorom erösködtt pár éve hogy apósom keresse fel az igazi apját, és ekkor a nagymamán akkora stressz lett hogy kibukott hogy az egyik lánya aki házaság alatt született sem a nagypapától van.

Az egész családot megviselte ez a dolog.

2010. aug. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hát igen. De apukám szülei is meghaltak. :( Akkor ez lehetetlen?

Azért köszönöm szépen a válaszokat.

Elsőnek üzenem.. h ő az apám. Nem írtam volna ki a kérdést, ha tudnám, hogy nem ő lenne.

2010. aug. 25. 15:26
 6/19 anonim ***** válasza:
Meg is néztem neked: már vége az akciónak, így 144.100 Ft.
2010. aug. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Annyiban lenne jó, hogy utána kapna ő is úgy nevezett Árvaságit. Tehát bizonyos összeget, mert ugye meghalt. És azután szokás adni, ha felkeressük azt a helyet, ahol ezt intézik.
2010. aug. 25. 15:28
 8/19 A kérdező kommentje:
144.ezer. Köszönöm szépen, h megnézted, aranyos vagy. :)
2010. aug. 25. 15:28
 9/19 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg biztosak vagyunk benne, hogy ő az apja. édesanyámnak apámon kívül senkije nem volt. Ha lett volna, elmondta volna. Tudom.
2010. aug. 25. 15:30
 10/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Kérdező, lehet, hogy te biztos vagy benne, hogy ő az apád, de a bíróság ilyen esetekben nem kezel semmit biztosnak. Ha arról van szó, hogy egy olyan gyereket is el akarsz ismertetni az apádénak, akit ő maga nem ismert el, és az apa már nem él, akkor nem úgy működik a dolog, hogy "én tudom, hogy ő volt az apám". Nem tudhatod. A bíróság sem tudhatja. Ezért nem jöhet számításba az, hogy te, aki az apa gyerekének VÉLI magát, a saját DNS-ed alapján akarsz ezt vagy azt elintézni. Ahogy már fentebb írtam, egy nagyszülőt kell előkeríteni, ez alapján el tudják dönteni, hogy az illető annak az embernek leszármazottja-e, vagy nem.
2010. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!