Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi az oka, hogy néhány települ...

Mi az oka, hogy néhány településen többségben vannak a sváb származásúak?

Figyelt kérdés
Pl Nagymányok, Mecseknádasd, Bóly... Ahol én lakom ott a környéken is sok sváb falu volt, de már csak nagyon kevés sváb van, köztük engem is.
2021. jún. 23. 19:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert annak idején, amikor bejöttek az országba ezeket a falukat ők alapították, vagy ide települtek be tömegesen.


Főként a Duna mentén vannak ilyen települések, hiszen az Ulmerschachtellel, egy kis fahajócskán érkeztek az országba.


Főként Budapest (Csepel, Soroksár, Pesterzsébet) és Bp környéki valamint Baranya megyében van sok sváb falu.

2021. jún. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
11%
Elszaporodtak xd
2021. jún. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Földrajzilag eredetileg oda települtek be.

2. Ipar és bányászat miatt egyes falvakból oda tömörültek.

3. Nem telepítették ki őket 1945 után ezeken a helyeken.

4. Más olyan hatások érték őket, hogy megérte svábnak maradni. Emiatt nem váltottak nyelvet, nevet.

2021. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Én is sváb vagyok, az őseim 300 éve lettek Németországból betelepítve ide és ők alapították ezt a települést. Ami mellesleg a megye legszebbjének lett kinevezve, ebből is látszik, hogy a németes igényesség a mai napig megvan :) Csak kár, hogy nem települtek vissza Németországba😂
2021. jún. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

18.században így töltötték fel a megfogyatkozó magyarok létszámát a török hódoltság után.

Én is ilyen faluból származom. Mecseknádasd és Bóly között 🙃😉

2021. jún. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Letelepedtek anno, aztán nem akartak már elköltözni, illetve meguszták a költöztetéseket is háborus idökben, így megmaradhattak közösségben.
2021. jún. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Csolnok is német falu,mint Vecsés.
2021. jún. 24. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A kitelepítés érdekel, hogyhogy ezekbe a falukba nem lettek olyan sokan kitelepítve, hogy többsége maradtak. Erre felénk felvidékiek és alföldiek lettek betelepítve a svábok helyére. De már azok is fogynak lassan a cigányok kerülnek többsége.
2021. jún. 24. 04:52
 9/20 anonim ***** válasza:
25%

Ezekre nagyon egyszerűen rátudsz guglizni.

De.. Nagyon sokszot fordult az elő, hogy a betelepülő sváboknak megtetszett másnak a háza ahelyett amit üresen felajánlottak. Ilyenkor minden szó nélkül kiköltöztették a családot. Persze kapott némi honoráriumot a család, de elenyésző volt, aztán mehetett amerre látott.

2021. jún. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A kitelepítés közel sem volt olyan nagy hatásfokú, vagy nagy sikerű. Sok falu megmenekült ettől, később pedig sokan hazatértek.


Azt se felejtsük el, hogy ezek a falvak mindig tisztán sváb falvak voltak, és még jóval a kitelepítés után kezdtek el felhígulni.


Egyébként nagy ütemben "magyarosodnak" el.

2021. jún. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!