Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » HOGY TUDJAK? Megbocsátani a...

HOGY TUDJAK? Megbocsátani a lányom barátjának aki nagyon megbántott, átformálta a lányomat, én pedig odaköltöztettem a fiúhoz egy év cirkusz után,

Figyelt kérdés

azóta nekik megoldva az együtt alvásos problémától kezdve minden más is ami eddig gondot okozott az én nézeteim miatt nem vagyok prűd, csak nem bírtam az első perctől, h át akarta változtatni a fiú az egész életünket.Ő hét éves kora óta nem családban él, nem tudja mi az, h



tartozunk egy közösséghez, annak minden hibáival szeretjük azt, amit úgy hívnak CSALÁD. nem vagyok prűd, csak nem bírtam az első perctől, h át akarta változtatni a fiú az egész életünket.


2010. aug. 28. 17:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%
Utálom a lányod barátjához hasonló embereket. Hány éves a lányod? Ha nagykorú, nem tudsz sokat tenni, elég buta, hogy egy fiú miatt feladja a családját.
2010. aug. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%
Már ne haragudj, de a lányod átformálásáról NEM a fiú tehet. A lányod nem volt stabil személyiség, ez pedig egyértelműen a te hibád, nyilván nem hagytad (segítetted), hogy azzá váljon.
2010. aug. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
A lányom 20 éves, és mindkét kérdésre válaszolva nem volt kiforrott személyiség inkább, sokszor én magam is azt mondtam neki mióta ezzel a fiúval van, h valójában nem is ismerem:( Mert akit én ismerek az egy nagyon aranyos szófogadó szeretni tudó, ember "volt" barátnője 1 volt, de vele sem sülve főve volt, mert messze lakott tőlünk, én ezt sem értettem soha, h miért nincsenek barátnői, havernői, na most vannak, a fiú baráti köréből.
2010. aug. 28. 18:46
 4/23 A kérdező kommentje:
A hibát ebben látom, valamint abban bár mindenki döntse el, h hiba-e, h velem osztotta meg azokat a dolgokat amiket barátnőkkel szoktak, én láttam el tanácsokkal, a csalódásoktól meg akartam védeni, együtt sírtam vele, ha megbántotta egy éppen aktuális barátja, nem kellett volna, már tudom de a szívem szakadt meg érte. Most próbálja az életet keményen. Azt hittem belehalok mikor kilépett az ajtón, ő nem akart elköltözni, én akartam , viszont azt soha nem hittem volna, h 500 m-re lakik, és van olyan hét, h 1x jön haza, akkor sem marad sokáig. Azt sem tudom, mert nem akar olyan dolgokról beszélni ami fájdalmas, h benne ez h játszódott le, mennyire haragszik rám, meggyűlölt? nem tudom... a fiú skorpió... a lányom bika.. állítólag jó páros...
2010. aug. 28. 18:54
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha 20 éves és amúgy megáll a saját lábán (dolgozik) nem nagyon tudsz beleszólni az életébe, ebben a korban nem is lehet már, és normál esetben nem is kell. Valószínűleg ha tényleg nem hozzá való a srác egy két év és ő is rájön, remélhetőleg addig nem megy hozzá feleségül vagy ilyesmi. ígyis úgyis elköltözött volna hmarosan, felnőtt ember, ez az élet rendje.

Szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy ugyanúgy szereted mint eddig, sokszor áthívod, vagy meglátogatod, attól hogy elköltözött ugyanúgy egy család vagytok. És ha utálod a fiút azt se mond nagyon neki, ha őt választotta a lányod akkor el kell fogadni, remélem megpróbál beilleszkedni majd.

2010. aug. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, de én kitiltottam a fiút a házunkból, mert azt is megengedte magának, h leállt kiabálni velem a folyosón, a lányom meg sírt a konyhában, mert 2 tűz között volt. Nekem semmi nem fáj annyira, mint az, h nem állt oda a gyerekem és nem mondta azt, h nem beszélhet így velem a fiú, hozzáteszem nem kell félteni engem sem, elmondtam neki amit akartam, éés ki sem akart menni a házból, csak többszöri felszólításra. Kis idő múlva alányom utána ment. Szóval nem tudom a lányomat meglátogatni, mert mi a fiúval 1 éve nem beszélünk . Segíteni nem akarom őket, a lányomnak megveszek mindent amit eddig is megvette, tanul, és 2 hete van munkája, addig a fiú és annak szülei pénzelték őket. Egy évet kihagyott érettségi után, akkor sem dolgozott itthon volt, mi is mondtuk, h keressen munkát, nem talált, így természetes volt, h "eltartjuk", na most a kapcsolatában ő azt mondta így vállalta a fiú a dolgot, h tudta h nem keres, abban viszont nem vagyok biztos, h nem fogja, vagy már vágta a fejéhez, h eltartja őt.
2010. aug. 28. 19:22
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
Az az érzésem, te egy uralkodásra termett személy vagy. Emiatt van, hogy a lányod nem találja magát, elfogadja maga fölött az uralmat tőled és a fiútól is, nem képes saját maga lenni. Legjobb lenne azt mondanom: ne kormányozd most már. Viszont szegényke mostanáig egy kormányozott hajó volt, has most magára hagyod, nem tudni, hol fog kikötni. Legjobb lenne, ha sem te, sem a fiúja nem kormányozná, lakjon egyedül, tartsa el magát, és ha már meg bír állni a lábán, akkor keressen társat. Segítsd hozzá, ha tudod, az önálló élethez, ez a legtöbb amit tehetsz.
2010. aug. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Igen, irányítani kellett nagyon sokszor, azt hiszem eltartani nem tudná magát, ezért marad ott ahol van, ne hogy azt hidd, h egy kapitány vagyok, határozottnak, vagy az élet megedzettnek mondanám magam, és azt szerettem volna ha ő is ilyen lenne, de nem ilyennek született, , majd az ő edzése ezután jön. Valószínü ha ez nem következik be, akkor még mindig anya-apa kislánya lenne, így pedig lesz, van felelősségérzete önmaga és a másik iránt is. nagyon sajnálom, ha ilyen vélemény alakult ki benned, de nem baj, megköszönök minden hozzászólást, hisz ha hibáinkra hívja fel a figyelmet az építő lehet, és soha nem késő változni:):)
2010. aug. 28. 21:46
 9/23 anonim ***** válasza:

Először is nagy levegő, nyugi semmi gáz. mindenkinek van egy családtól eltávolodó időszaka. már és még nem érzi, hogy miért is olyan jó a család dolog. normális esetben a család nyomást tud gyakorolni és a tag nem sodródik olyan messze. de hidd el, így is vissza fog térni majd. nem hiszem, hogy egy ilyen emberrel sokáig együtt maradnak még. vagy igen? segíts neki talpra állni, megtalálni önmagát, mert úgy fest függő. vagy tőled, vagy a barátjától, de valaki mindenképp kell neki.

ne élezd a harcot közted és a fiú között, próbáld ezt valami nemlétező, semleges területként kezelni, ha a lányoddal beszélsz. éreztesd, hogy Te így is szereted és így is minden rendben lesz, csak őt félted. lassan építsd újra az egoját. de ez biztos kemény küzdelem lesz. ha nagyon erőtlen a lányzó akkor örökre mellette ragadhat. bárcsak mondhatnék többet:S valaki, pszichológus v bármi "szaksegítség"? nem feltétlen neki, hanem Neked, hogy ilyenkor hogy tudnád segíteni.

2010. aug. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Hát így nagyon nehéz helyzetben vagy. Ha jól értem apukája nincs a lányodnak, testvére sincs, vagy bárki aki esetleg tudna nektek segíteni újra közelebb kerülni egymáshoz?

Továbbra is csak azt tudom tanácsolni, amit tegnap 19:00-kor, de elég nehéz ügy lesz. Remélem majd minden rendbe jön. + Ha szakít a fiúval ne mond neki, hogy én megmondtam, semmi esetre se, inkább csak annyit hogy mindenki hoz rossz döntéseket, anélkül senki se nő fel.

2010. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!