Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Örökölhető a sors?

Örökölhető a sors?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a generációkon keresztülmenő történések. Ha például a szülő mérgező módon neveli gyermekét, ez a magatartás átvehető ha nem teszünk ellene? A mentalitást is tovább visszük? Ezen kívül pedig hogyan készíthetek régre visszanyúló családfát, hogyha képi illetve írásos emlékek nincsenek, európa különböző részein élhettek és a még élő felmenőimnek sincs az ő nagyszüleiknél idősebb személyekről emléke?

2021. szept. 26. 18:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Igen. Azt veszed alap viselkedésmintának amit a szüleidtől látsz, ők azt amit a saját szüleiktől. Minden a tudatalattidban a veled megtörtént események hatására formálódik. Ezen úgy lehet változtatni, ha tudatosítod a hibát, majd nem követed el te is. Nagyon sok könyv van a témában, nem olvastam őket még el de biztos érdemes.
2021. szept. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%

Valamennyire van ilyen, hiszen beépülnek a látott minták. De azért szerintem ennek egy nagy része az ezt hirdető terapeuták fantáziálása. Mert a múltban a végtelenségig lehet vájkálni, "összefüggéseket" felfedezni. Szóval el van túlozva a jelentősége.


Családfakutatásra vannak erre specializálódott emberek, akik kinyomozzák neked, gondolom főleg irattárakban kell kutakodni...

2021. szept. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
83%
Orvos-Tóth Noémi - Örökölt sors. Ajánlom figyelmedbe. Nekem megváltoztatta a világnézetem.
2021. szept. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Van itt olyan, aki több generációig ismeri a családját név és minimális élettörténet szerint?

2021. szept. 26. 20:33
 5/17 anonim ***** válasza:
17%
Harmad negyed ízig örökölhető.
2021. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%

Nem, mert nincs olyan, hogy sors.

Az otthonról hozott minták tudat alatt is beépülnek és azokat továbbviszi az ember. Pusztán ennyi

2021. szept. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
És 17 évesen azon kívül hogy tudatosan odafigyelek hogy ez a viselkedésemre és majd a későbbi életemre ez ne hasson ki, mit tehetek? Könyvbe van írva, hogy nekem is olyan életem legyen, mint amilyen nekik?
2021. szept. 26. 21:00
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Ez nem örökölhető sors, hanem hibás viselkedésmintákat tanulnak. Létező jelenség, ellenben az "örökölt sors" valami ezós marhaságnak hangzik.
2021. szept. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Nálam nem, mivel teljesen más élethelyzetben voltunk generációnként, más családi állapot, anyagi helyzet, ezért a viselkedés is másként alakult.
2021. szept. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerintem nem marhaság, mivel az örökölt sors kifejezés nem szószerint értendő. Átvitt értelemben örökölt dolgokról beszélünk. Ha például a dédszüleid házassága rémes volt, az az ő gyerekeikre kihat (alkoholista apuka, agresszív anyuka stb) és így a nevelési szokások tudat alatt hasonlóak lesznek, ha ennek a jelenségnek nem vagyunk tudatában. Nem ugyan az a dolog történik sose, de párhuzam vonható bizonyos családon belüli múltban levő történésekkel az adott probléma.
2021. szept. 26. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!