Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek is vannak olyan...

Szerintetek is vannak olyan emberek akiknek a sors, nehezebb utat szánt, és ezért az egész létük egy nagy küzdés, harc az életért?

Figyelt kérdés
Én például születésemkor majdnem meghaltam(az átlagosnál háromszor vastagabb köldökzsinór volt a nyakam köré tekeredve), és mind az óvodában mind az iskoláimban olyan tanáraim és csoporttársaim voltak akiknek csak bántani, megalázni tudtak. Ráadásul a szüleim rajtam vezették le az életükben felgyülemlett stresszt, ezért egész gyerekkorom mély depresszióban telt el. Most is bármi amihez hozzá kezdek, ahhoz kétszeres erőbedobás szükséges. Ráadásul mindig se..fejekkel hoz össze a sors akikkel minden esetben meg kell küzdenem.(most egy olyan munkát fogok 3 napig csinálni, amire ha rágondolok csak összeszorul a gyomrom) Mindig történik velem valami rossz szerencsétlen dolog. De persze itt nem csak magamra gondolok, hiszen vannak akik súlyos betegséggel születnek, vannak akiket bántalmaznak stb. Nekünk küzdés az élet nem úgy mint egyeseknek, akiknek az ölükbe hullik minden, jó család, igaz barátok, szerelem, és az életük legnagyobb problémái pl hogy egy srác vagy lány nem akar velük összejönni, vagy hogy mit vegyenek maguknak,stb. Persze nem vagyok irigy csak kíváncsi vagyok mások élettapasztalatára, és arra hogy szerintetek igazam van-e? Mit gondoltok?
2012. júl. 6. 08:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Azt, h egy szerencsétlen vagy.

Ez a köldökzsinór duma már előrevetíti, h sajnáltatod magad.....

A seg.gfejeket meg kezelni kell, nem hagyni magad....

Nem is csodálom, h egy luzer vagy.

2012. júl. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
96%
Szerintem súlyos kisebbségi komplexusod van. Nekem is nehéz utat szánt a sors és egyszerűen nem gondolok rá úgy, hogy én más vagyok. Mindenkinek annyi problémája van amennyit megél, vagy látni akar. Élheted úgy az életed, hogy jaj másnak jobb és folyton megfojt az önbizalom hiány. Leteper minden és semmihez nem lesz kedved. De ez nem vezet sehova csak a halálhoz, vagy az élettelen élethez. A többi embernek is megvan a maga gondja, csak van aki meg oldja. Persze tudom h ehhez sok önbizalom kell amit nem egyszerű megszerezni. Én azt javaslom beszélgess el magadban és ne mások véleményét tartsd szem előtt hanem a valós saját magadét és ha megvan a tényleges hiba, akkor gondolkodhatsz rajta hogyan javíthatnál ezen.
2012. júl. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy mindenkinek megvan az életben a maga harca, a maga küzdelme, a maga nehézségei, és fájdalmai.. - Nem csak Neked. Egyébként elhiszem, hogy nagyon rossz, nehéz lehet. Nekem ilyen köldökzsinóros esetem nem volt, de abban valamennyire hasonlítok rád, hogy Engem is nehezebben fogadnak el az emberek. De ha sok rossz dolog történik veled, előbb-utóbb valami olyan jó dolog jön majd az életedben, ami minden nehézségért kárpótolni fog, csak higgy Benne, és szeresd az embereket, ne úgy viszonyulj hozzájuk, mint Ők hozzád.. ;)
2012. júl. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szerintem ez igy kijelentve badarság...ahogy mondták, mindenkinek meg van a saját harca....az én nyakam körül is volt köldökzsinor, úgy nyomtak ki anyum hasából, majdnem ott maradtunk...mégsem gondolom hogy akkor most egy rakás k.ka az életem. most is vannak nehézségeim, problémáim, amiket meg kell oldani és kész. Mindenkinek vannak. Persze az élet dob nekünk dolgokat, családot stb. amin nem mindig lehet változtatni...de az életedet te alakítod...nem más...nem egy hatalmasabb erő...a s*ggfejeket tudni kell kezelni, tudni kell kiállni magadért...stbstb....akinek meg sok minden az ölébe hullik, pl anyagi javak, nem feltétlenül lesz másban is szerencsés....és erre tudnék jopár példát is mondani...nem...ez igy kijelentve nem igaz...mindenkinek megvan a problémája...a saját harca, a szerencsétlenségei és szerencséi....boldogsága és boldogtalansága....csak azt te alakítod nagyrészt........tudni kell élni na.

23L

2012. júl. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Az élet nem igazságos, ezt tudomásul kell venni. Isten nincs, csak mi, akik aztán meg akarjuk magyarázni a semit. A köldökzsinór a nyakad körül szerencsétlen véletlen. De! Ezen túlmenően döntések sorozata az életünk. Akit folyton bántanak, megaláznak, az valamivel kivívja ezt a viselkedést, valamiért bátorítja a másikat az ilyen fellépésre, hiszen két ember ok nélkül nem bántja egymást. Az, hogy milyen munkát vállalsz, kivel jössz össze, az a te döntésed, te választásod. Van egy mondás: mindenki a saját szerencséjének kovácsa. És ez nagyon igaz.

A te gondod inkább az, hogy valószínűleg depressziós vagy, amit kezeltetni kellene. Egyetlen pszichiátriai betegséget sem szabad elhanyagolni. Nyilván nem csak rossz dolgok történnek veled sem, de te ezeket veszed csak észre.

Mindenkinek vannak gondjai, problémái, a tiedénél esetenként sokkal súlyosabbak. Csak van, aki hatékonyan tud küzdeni ellenük és van, aki tehetetlen. Depressziósan persze senki sem tud jól problémát megoldani, olyankor blokkol az agyunk.

2012. júl. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem írom le ugyanazt mint a többi,mert igazuk van.Mindenkinek megvannak a gondjai,bajai és az élet harcai,de magunk alakítjuk-változtassuk az életünket.Hidd el nekem is szar az életem,úgy is kezdődött(1,50kg-san csoda hogy megmaradtam),rajtam is levezetik a stressz,nekem is van munkahelyem és folyton problémák vannak,de legalább van meló.Nekem is szar,hogy nem jön össze semmi,de ez van,majd valamikor lesz jobb(pl.:ha gyerekem lesz).Szerintem te csak a negatív dolgokat látod magad körül,a pozitív dolgokat fel sem veszek.Egy kis önbizalom kellene(mondjuk nekem sincs),és ajánlom neked a Titkot!:)
2012. júl. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Néhány hónappal ezelőtt olvastam egy pszichológus tollából egy cikket a szerencséről és a szerencsés emberekről.

Röviden annyi volt a lényege, hogy statisztikailag 3-6 havonta szembe jön egy nagy lehetőség mindenkivel. A "szerencsés" észreveszi és él vele, a "szerencsétlen" pedig hagyja lehaladni maga mellett.


Szerintem sok igazság volt a cikkben.

2012. júl. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Te vagy a sorson irányítója, nézd meg ezt a filmet:


http://www.youtube.com/watch?v=71grwOQrkEk

2012. júl. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ne ideologizáld már meg, h neked miért xar az életed.


nézd, nekem van egy nagyon jó barátnőm. tudományos pályára készül, hamarosan meglesz a doktorija. de egy küzdés az élete, mert szembemegy az mainstreammel, szeretné felnyitni az emberek szemét, hogy kezdjenek el gondolkodni, de ez a jelenleg regnáló rendnek és hatalomnak nagyon nem tetszik, mert nem érdekük.

szerető családja, fantasztikus barátai vannak, nem éhezik, van lakása, de mégis olyan kemény küzdelmet kell folytatnia, hogy le a kalappal előtte. ez az igazán nehéz.


a megélhetés, a testi dolgok kivitelezhetőek, csak meg kell fogni a munka kemény végét, és csinálni. viszont ha olyan dologra teszed fel az életedet, ami sokaknak szúrja a szemét, az nagyon nem könnyű.


én úgy állok az élethez, hogy mindenben a pozitívat látom. kirúgtak a munkahelyemről? nem baj, majd lesz másik, és tanulok a hibáimból.

szakított velem a párom? ez nem csak az ő hibája, hanem az enyém is, mert valamit elrontottam. vagy lehet, h nem is illettünk össze, és jobb így hosszú távon.


engem is bántottak rengetegszer tinikoromban a súlyom, alkatom miatt. akkor marhára fájt, de magam mögött tudtam hagyni a dolgot, és ma már csak arra gondolok, hogy nem az én hibám volt, h csesztettek, hanem az ő gonoszságuk, szemétségük az oka. azóta már meg is kapták a büntetésüket. én hiszek a karmában, hiszem, hogy egyszer minden bűnért lakolni kell.

ezért vagyok kedves az emberekkel. már akik normálisan állnak hozzám, és szeretem őket. akiket pedig nem bírok, azokat elkerülöm, de nem bántom őket, mert még azt sem érdemlik meg, h foglalkozzam velük.


ha csak a szenvedésnek és rossz dolgoknak adsz teret az életedben, akkor nem jut hely az élményeknek, jó érzéseknek, szeretetnek, barátságnak.


aki nem hajlandó érted semmit tenni, azért neked sem kell küzdened. ilyen egyszerű. (ezt a se.ggfejekkel kapcsolatban írom :D )


nézd meg a Jövő kezdete c. filmet is.


ja, és a munka: ne azt nézd, h milyen fos lesz, hanem hogy csak 3 nap és vége. látod, itt is a rosszat vetted észre először, nem pedig a pozitív oldalát. :P ja, és ami nem hátrány: gondolom pénzt is keresel vele. :D

2012. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit sablonos: szerintem vannak sorsok, de minden okkal történik. Az események, amik velünk történek alakítanak minket és tesznek azzá akik vagyunk. Ettől leszünk többek, hogy az akadályokat átugorjuk, a problémákat megpróbáljuk megoldani, a nehézségeket meg elfogadjuk. Az önsajnálat felesleges időpocsékolás, mindenkinek vannak nehézségei. Ha rágódsz rajta akkor annyit érsz el vele, hogy elhatalmasodik rajtad és a végén negatívan látsz mindent. Nem azt mondom, hogy mosolyogj mindenkire és mindenre, de próbáld meg élhetőbbé tenni az életed. Ehhez pedig sokat kell "küzdeni", de ha a cél a jobb élet, akkor miért adnád fel és merülnél bele a bánatodba? Százszázalékos boldogság nem létezik, de tehetsz azért, hogy boldogabb légy.
2012. júl. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!