Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Melyik nagyim gondolkodása...

Melyik nagyim gondolkodása helyes a sírokról?

Figyelt kérdés

Apai nagyi: évente 2x kimegy a temetőbe, rendbe teszi a papa sírját, de aztmondja neki a temető nem virágos rét , ő nem díszitgeti a sírt, nem valami szép a papa sírja, nagyi aztmondja neki a papa a szívében él és az emlékeiben nemkell a temetőt díszitgetni azzal jobb nem lesz és nem érdekli ki mitszól, neki a szívében él a papa...


Anyai nagyi: éveken át rakták a pénzt hogyha egyszer meghalnak kriptába legyenek, mert ott védetebb, meg 2 milliós sírkő legyen nekik. Anyai nagyi hetente 2x kimegy a temetöbe rendbe teszi a szülei sírját, papa sírját, friss virágokkal tele rakja, ő ritkán mond ilyet mint az apai nagymama hogy a papa a szivében él neki az a fontos a sír rendbe legyen, mindenentekkor rákölt 30 ezret a gyertya és virágokra, mert őt nehogy megszólják mert látják a sírt az emberek. Világ életükbe inkább megették a csirke farhátat csak drága sírkő legyen nekik, ellenben az apai nagyimék jartak nyaralni élték az életüket , az anyaiak meg sporoltak csak,


2021. okt. 24. 16:40
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
83%
Apai nagyi véleményével értek egyet..
2021. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
99%
Mindenki máshogy kezeli a szerettei elvesztését. Nincs rossz gondolkodás, mind a kettőnek joga van a saját érzései szerint intézni ezeket a dolgokat.
2021. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
98%

Hozzám az első szemlélet áll közelebb.

DE: csinálja mindenki úgy, ahogy jónak érzi.

Felesleges még ezért is belekötni a másik emberbe...

2021. okt. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
1# én is az apai nagyival értek egyet. Papa elvan temetve, van olcsó sírköve de inkább élvezték az életet nyaraltal. Ellenben anyai nagyiék sporoltak. Es millios sirkovet allitatott az anyai nagyi. Neki ez a fontos az orokos hazuk. Apai nagyi szerint az eletet kell elvezni, ha eljon a veg eltemetetni meg egy kis siremleket allitani de az mar ugyse kel fel a 20 millios sirkore sem, az eletet kell elvezni nem a halalt mitsem er a sirko
2021. okt. 24. 16:49
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkinek a privát, egyedi döntése, hogy miként tesz, nincs oylan hogy jó vagy rossz.
2021. okt. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
96%
Mindkettejük döntése helyes.
2021. okt. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
94%

Én szerintem az első leszek ha oda kerülök és a szerettem meghal. De ehhez el kell telni egy időnek, az első pár évben gyakrabban kimennék szerintem. Mert a sírhely szerintem a gyászolóknak kell, a halottak ak már mindegy. Egyetértek az apai nagymamával.

Valamilyen szinten azzal sincs baj ha kötelessegből megy az ember, vannak emberek akik úgy nőttek fel hogy ezt így kell. Anyám is kijár havonta de már csak azért mert nincs lefedve teljesen és nem akarja dudvásan hagyni. Ha le lenne fedve ritkábban menne.

Amit anyai nagymamád csinál az viszont egy kicsit képmutatás, ő nála ez másoknak való megfelelés.

2021. okt. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
44%

Mindkettőnek van helye, a másodiknal történeti háttere.

De mi szólsz ahhoz, amikor több milliós síremlék előtt siratja önmagát? Mert ilyen is van.

Kovács Béla 1938-

Kovács Béláné 1943-

ifj. Kovács Béla 1965-

Ez a felirat. Azaz még üres.

És Kovács Béláné ott üldögél, szomorkodik.

És tudod miért?

Mert a szomszéd asszony hasonlóan üres sírja húszezerrel drágább.

2021. okt. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
91%
Én rendszeresen járok a temetőbe, mindig viszek a mamának valamit a sírjára. A sír nem a halottnak van, hanem a hozzátartozóknak. A temetés is azért van, hogy MI végső pihenőhelyére kísérjük szeretett halottunkat. Engem sem a pénz érdekel, de nem azért hordom a virágot a sírokra, mert mit szól a másik, hanem azért mert míg éltek szerettem őket.
2021. okt. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
64%
Lehet lepontozni, de én az apai nagyi véleményével sem értek egyet, tőlem idegen ez a szemlélet, hogy eltemettük és viszont látásra, körülbelül így jön ki. Az egy dolog, hogy a halott nem jön vissza semmitől, de én szivesen megyek évente többször a szeretteimet meglátogatni azokat akiket szerettem. Persze a több millióst is túlzásnak tartom, de van akinek meg ez fontos.
2021. okt. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!