Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ingyen nem létezik családfakut...

Ingyen nem létezik családfakutatás?

Figyelt kérdés

Apum családja után kutattam igaz csak így a netről és a familysearch oldalán találtam gyászjelentést apum testvéréről, hogy Amerikában telepedett le és hunyt is el. Van hozzá kép is lehet ez csak a gyászjelentés, megszerettem volna nézni viszont ez egy amerikai oldalra írányít ahol fizetnem kell azért hogy megnézzem. És itt meg is állt a keresés. Csak akkor tudok lépni ha előfizetek?

Amúgy mennyibe kerülne egy rendes családfakutatás?


2022. máj. 19. 11:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Meg ne nyiss ilyen oldalakat, ki tudja milyen adathalászásra használnák!


Ingyenesen biztosan nem lesz lehetőséged családfakutatásra, az árakat sajnos nem ismerem. De ha ennyire fontos ez neked, szerintem megéri költeni erre. :)

2022. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, hogy mennyibe kerül egy családfakutatás.

Viszont még hobbinak sem rossz, csak vissza kell fejteni a szálakat, sok levelezéssel, esetleg helyszínekre utazással, vagy levéltári látogatásokkal.

Általában ha csak magad foglalkozol vele, a szépszülőkig el lehet jutni anyai és apai ágon is.

2022. máj. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
A családfaállításhoz nem kellenek fényképek, csak anyakönyvi kivonatok, vagy régebbről keresztlevelek a parókiákról.
2022. máj. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Ingyen van ha elmesz a levéltárba kutatni régi iratok után ,persze a fénymásolás nincs ingyen de nagyon segítőkészek, illetve ha tudod honnan származik a család akkor annak a falunak a templomában vannak a házassági papírok stb.
2022. máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 DeMoR ***** válasza:
81%

Általánosságban igaz, ha valaki azt ígéri neked, hogy ennyi meg ennyiért te ilyen meg olyan csoda sikereket tudsz majd elérni, akkor azt érdemes elkerülni. (Lehet az a fogyással, a pénz szerzéssel, a jósolással, akár a családfakutatással vagy DNS-es cuccokkal kapcsoltban..) ;D


Ahogy az utolsó is írta, inkább a benzin pénz, idő, kapcsolatokon múlik. ^^

2022. máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Profit megbízni - főleg, ha külföldi ágat kell kutatni - több 100 ezerbe kerül.

Melyik volt az a fizetős oldal, ahová irányított? Nem mind adathalász vagy csaló, vannak komoly oldalak, ahol elsősorban az amerikai adatokat lehet megtalálni (szerencsés esetben).

2022. máj. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

[link]


Gyászjelentések vannak fent Amerikából

2022. máj. 19. 13:31
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Ingyen az van amit úgymond magad végzel el kutatást.
2022. máj. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
Néhány évvel ezelőtt nagyon szerettem volna én is családfakutatást, akkor 100 ezer forint volt a legkisebb árajánlat, amit kaptam, így elmaradt. De talán jobb is, ha nem tudok dolgokat, már nem is szeretném annyira, mint akkor.
2022. máj. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

X7: Erről még nem hallottam, pedig több mint 15 éve kutatgatok, de ezzel még nem találkoztam. Nem is hallottam más kutatóktól sem. Próbálj tájékozódni családfakutató csoportkban, hogy valaki ismerie- és ha igen, menyire megbízható.

Ezeket ajánlom, itt vannak profi családfakutatók is:

[link]

[link]

2022. máj. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!