Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ingyen nem létezik családfakut...

Ingyen nem létezik családfakutatás?

Figyelt kérdés

Apum családja után kutattam igaz csak így a netről és a familysearch oldalán találtam gyászjelentést apum testvéréről, hogy Amerikában telepedett le és hunyt is el. Van hozzá kép is lehet ez csak a gyászjelentés, megszerettem volna nézni viszont ez egy amerikai oldalra írányít ahol fizetnem kell azért hogy megnézzem. És itt meg is állt a keresés. Csak akkor tudok lépni ha előfizetek?

Amúgy mennyibe kerülne egy rendes családfakutatás?


2022. máj. 19. 11:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%

Első, ne beszélj baromságokat! 10 éve INGYEN kutatom a saját családfámat!


Kérdező, a familysearch.org oldal nem irányít át olyan oldalra, ahol fizetned kell, saját képgalériájuk van! Ingyenesen megtekinthető és letölthető minden, épp a napokban használtam!

2022. jún. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%
11-es és szöveget értelmezni vajon tudsz-e? Ha nem magának csinálja, hanem VALAKI kutatja neki, az nem kevés pénzbe kerül. És vannak lehúzós oldalak. Az hogy ki magának mit tud intézni, más kérdés.
2022. jún. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 sipekilaci ***** válasza:
38%
11-es! Persze kivéve azokat a filmeket amelyek valamelyik "családfakutató központban" vannak. Azokért fizetni kell, hogy ideküldjék őket. Egyébként évekkel ezelőtt még a mormonok ingyen idehozatták, de mostanra már kinyílt a szemük és a zsebük. Igen gyakran emlegetik az egyházukba történő belépést is.Na az meg már végképp nem ingyen van.
2022. júl. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%

#13: Oltári nagy tévedésben vagy. Egyáltalán nem kerül pénzbe. Sok dolog azért nem érhető el, mert korlátozás alá esik, és le kellett szedniük az oldalról. Több hobbikutató csoport tagja vagyok: rendszeresen kérik, hogy tegyék fel ezt vagy azt, ami még nem került ki az oldalra. Átalában - ha a szerződésük engedi - pár héten vagy hónapon belül fel is teszik. INGYEN. Több mint 15 éve kutatok folymatosan, mai napig használom a FS oldalát, egyetlen kanyimba nem került még.

Miért akarsz rávenni bárkit is, hogy valóban fizetős kutatókat vegyen igénybe? Csak tán nem érdekelt vagy? Biztos nem bíználak meg a hozzászólásaid alapján...

2022. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 sipekilaci ***** válasza:
76%
14-es! Írtam én ilyet? Ja, érdekelt vagyok, ismerek egy kutató bácsuit, ingyen kutat, de 10 %-ot nekem ad belőle. Komolyra fordítva: A már valahol említett társaság, mely tényxleg direkt lehúzásra alakult, és semmi de semmi köze nincs ahhoz a 30-40 krörüli becsületesen dolgozó családfakutatóhoz, akik nem követnek el ilyet. Ők már a meginduláshoz is többmilliós állami támogatást kaptak (mert a vezetőjük nem "akárki" volt), aztán területi képviselőket alkalmaztak az áldozatok felkutatására. Annak idején megnéztem a honlapjukat. S különös módon egyszer Oszkáros utasként ültem egy ilyen (akkor már csak volt) területi képviselőjük autójában. Hát igen, az általuk beszedett pénzekből lehetett jutalékot fizetni. De megsdpórolták azon, hogy "kutatóik" még véleteln sem jártak egyetlen levéltárban sem. Hát ez a társaság nem említhető egyszerre egy másik családfakutatóval sem. Amúgy az, hogy fizetős: munka amit végeznek, ezért pedig fizetni kell. Persze meg lehet és kell követeleni a becsületes munkát.
2022. júl. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
34%
Én hobbi családfakutató vagyok. Kb. 10-12 éve. Nemcsak magamnak, rokonaimnak (beházasodott) és barátaimnak is. Hiába fanatikus vagyok (de talán pont azért), rájöttem, ha bárki megkér, ezt ingyen csinálni saját idődből, bármennyire imádod is, nem lehet. Mert a munkák, a családod, a megélhetésed rovására mehet. Így én is elkezdtem pénzt kérni. De ez rugalmas. Először elkérem a legrébbi adatokat, amire a család emlékszkik és kérek egy hetet. Ez alatt a hét alatt előkutatást végzek és, ha azt látom, hogy a család kutatható, akkor úgy dolgozom, hogy az 1800-as évek második feléig 1000 Ft, per felkutatott felmenő (illetve családtag, ha a felmenő gyerekeire is kíváncsi esetleg). 1850-es évektől visszafelé akármeddig, de legtöbbször csak max. az 1600-as évek második feléig, mert nem nemesi felmenőknél előbb nemigen lehet jutni, 1500,-Ft/fő a felderített felmenő. Lehet, hogy a családfakutatás így lassabb, mert, ha azt mondja, hogy ebben a hónapban csak 5000,-Ft-ja van erre, akkor annyi felkutatott családtagot osztok meg vele, amennyi ebbe belefér. De mindezt mindig forrásokkal alátámasztva, stb. Ha következő hónapban semmit nem tud áldozni, semmi gond. Aztán megint 3-4 felmenőig a következő hónapban, akkor megyünk tovább. Azt is megmondom, ha már olyan fázisba jutottunk, ahol az adatok csak feltételezések. Hogy miért, ebbe nem megyek bele. Akik családfát kutatnak, tudják.
2022. dec. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%

16!

Csak fel ne nyomjon valaki az adóhivatalban! Egyébként igazad van, ezt másképp nem lehet csinálni!

Én is 10 éve csinálom, se csak magamnak, elég melós, másnak tuti nem csinálnám meg ingyen.

2022. dec. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
76%

16-os vagyok


Tőlem nyomhat is, mert számlát is adok, úgyhogy egy percig nem félek tőle :)) De látod, még az ember saját családfáját sem lehet pikk-pakk kikutatni, ha meg mélyebbre is ás az ember, mert nemcsak a felmenőket szeretné tudni, hanem egyebet is, akár egész életében is kutathatja az ember. Mégis elvárják, vagyis elvárnák, hogy ingyen és bérmentve...

2022. dec. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze én tudom. De azt nem értem, hogy aki szerint ez hamar megvan, és elvárja ingyen, miért nem csinálja meg magának?
2022. dec. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is gondolkodtam. Ha gyorsan megy, könnyen megy, akkor? :))
2023. jan. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!