Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Zsidónak számítok?

Zsidónak számítok?

Figyelt kérdés
Anyai ágon a nagyapám zsidó, neki anyja, apja zsidó volt, tehát az egész családja. Az apám családja teljesen magyar. Az érdekelne, etnikailag zsidónak számítok-e ezek alapján, a régi numerus clausus törvény alapján?

2022. szept. 16. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Pont a lényeg hiányzik: anyád anyja zsidó-e...
2022. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Ez alapján legalább 1/4-ben zsidó vagy. De anyukád anyukája zsidó volt? Mert attól függ az egész.
2022. szept. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Én pl anyai ágon vagyok az, tehát annak számítanék, de ha esetleg egyszer probléma adódna belőle, és valaki csünya dolgokat akarna tenni emiatt, akkor nem menetelnék birka

módjára a konciba, hanem szépen előkerülne a baseball ütő és a többi dolog.


Vallásilag már nagymuterom se tartotta, muterom ateista, én agnosztikus vagyok, mindenféle egyházat megvetek.


Mindenki a saját módján tudja megtalálni Istent, legyen az bármi.


Az élet és a másik ember, valamint a természet és a közösségek tiszteletén alapuló értékrendben hiszek, és hogy ha valaki mégis megdob kővel, és erre nem volt oka, akkor jogos az önvédelem.


Semmiféle népirtást, se palesztint se zsidót nem tartok elfogadhatónak.


A numerus clausust pedig szintén nem

.


Béke.

2022. szept. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az anyám anyja nem zsidó, csak az apja és a családja. Most olvastam, hogy ezeket is elvitték anno, mert másodrendű keveréknek számítottak.
2022. szept. 16. 16:04
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Gyakorlod a vallást? Ha nem akkor kb válasz megvan.
2022. szept. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

A numerus clausus nem határozott meg "szigorú követelményeket" arra, hogy ki számít zsidónak (azt csak a későbbi zsidótörvények tették meg). A törvény csak azt szabályozta, hogy a hallgatók a nemzetiségi arányuknak megfelelő százalékban vehetnek részt a felsőoktatásban, azt, hogy valaki zsidó nemzetiségű-e (korábban zsidó felekezetű magyar, de ezt pont ez a törvény borította), azt az egyetemeken működő igazolóbizottságok döntötték el.


Lehet, hogy mondjuk a Műegyetemen zsidó lettél volna, de az orvosin nem - ez nagyon képlékeny volt akkoriban.

2022. szept. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Mikor a nagyapámat 42-ben behívták katonának, akkor neki négy nagyszülőig visszamenőleg kellett igazolni a származását. Még mindig megvannak a keresztlevelek másolatai (ugye ezeken fel volt tüntetve a vallás), amit 42-ben szerzett be. Úgy tudom, hogy ha egy nagyszülőnél is a zsidó vallás lett volna feltüntetve, akkor csak munkaszolgálatra vitték volna.
2022. szept. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Egy idő után ez egyre szigorúbb lett, de halachikus értelemben nem számítasz annak, mert anyád sem (mivel neki nem az anyja volt zsido).

Érdekesség, hogy a férjem anyja zsido, de a gyerekünk nem, mivel én nem vagyok (halachikusan), de a sogornom gyereke az lenne, ha lenne, mivel ő nő.

2022. szept. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
mindig az anya számít. Csakis zsidó nő gyereke számít zsidónak. (ugye, az anya a biztos, ezt már ők is tudták :) ) Hogy az apa meg ki is valójában, na ez mindig is kérdéses volt..
2022. szept. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%
Etnikailag zsidó vagy, igen.
2022. szept. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!