Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Most akkor melyik anyakönyveze...

Most akkor melyik anyakönyvezetőnek van igaza?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megkaptam a levelet, hogy születési utónevem változtatását engedélyezték. Ahol élek(Jásznagykun szolnok megyében Pusztamonostoron azt mondta anyakönyvezető ma menjek oda délután és kinyomtatja). Születési helyem pedig Hatvan. Heves megye. Ott pedig azt mondták telefonba hogy nem.nyomtatja ki az anyakonyvezető nekem ezt a lakóhelyemen pusztamonostoron csak akoor ha Hatvan ertesul róla mivel ott születtem régi nevem ott anyakönyvezették.. majd ha Hatvan értesül róla ami kb 1 hét csak ők állíthatják ki az anyakönyvi kivonatot és akoor nyomtathatja ki pusztamonostori anyakonyvezeto ezt nem ertem pedig nem is Hatvanba inteztem az ugyet.most akoor melyiknek van igaza?
2022. szept. 20. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Várnod kell. Valóban így van, ahogy mondták. Testvéremnél is így volt 2 éve.
2022. szept. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Tudjak mit csinalnak, és nincs is semmi okuk valótlant állítani.
2022. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Úgy van, ahogy mondták. És örülök, hogy végre sikerült megváltoztatnod. További kérdésekre számíthatunk még ebben a témában?
2022. szept. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mikor kapja meg az anyakönyvezető az értesítést? Mikor lesz átírva a nevem az anyakönyvben? 09.13án lett ki állítva a határozat én tegnap meg. Anyakönyvezetö mikor kapja meg?
2022. szept. 20. 17:24
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Amikor posta kézbesíti neki levelet.
2022. szept. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
[link] itt a hatarozatom
2022. szept. 20. 20:40
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Kérvényeztél egy névváltozást, amit engedélyeztek. Ezt nem a születési helyeden kérted, tehát nekik ez egész iratanyagot át kell tenni (posta) a születési helyedre. Mert igaz hogy Pesten engedélyezik a névváltozást (általában, ha nem helyi illetékesség), de a születési helyed szerinti anyakönyvvezető tudja ezt bejegyezni, mert ott születtél és nekik van erre hatáskörük.

De utána mikor ezt megteszik az országban már bárhol kikérhetsz új kivonatot, mert 2014 júliusa óta az új eseményeket egy országos rendszerben rögzítik.


Igen a hatáskörök néha lassúsásgot eredményeznek.


Pusztamonostoron -> Pest -> Hatvan (oda vissza stb)


Ha jól tudom.

2022. szept. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
#3 Top komment 🤣🤣 Én is rögtön tudtam, hogy kiről van szó. Minden héten kiír egy névváltoztatós kérdést.
2022. szept. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!