Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A roma szálakat honnan és...

A roma szálakat honnan és hogyan lehetne kideríteni?

Figyelt kérdés
2023. jan. 24. 12:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
Elég jól meglátszanak azok.
2023. jan. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Találtam pár fekete fehér fotót, de nem lettem "okosabb".
2023. jan. 24. 12:53
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
Ha annyira nem dominál, hogy nyomozni kell utána, akkor totál nincs jelentősége, nem is érdekes.
2023. jan. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Tudtommal léteznek DNS tesztek őskutatásra (nem csak közvetlen szülőkre, hanem több generációra visszamenőleg). Nem olcsók, de ha fontos, akkor lehet ilyet venni. Én magam nem próbáltam, de sok érdekes dolgot hallottam róla.
2023. jan. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
37%

Há' more, nézd meg a felmenőidet.


Árulkodóak lehetnek a "vezetíknevek". Kolompár, Karika, Kalányos, Kanalas, Orsós, Rostás, Sztojka, Góman, Rézműves, Buborék, Nikolics, Gáspár, Lakatos, Oláh automatikusan cigányra utal. Balogh és Horváth csak legtöbb esetben cigó, de nem mindig.


Külső tulajdonságok: Kreol bőr, teljesen fekete haj, nagyon sötét szemek, elálló fül, cigányokra jellemző orrforma, görnyedt járás.


Foglalkozás: teknővájó, edényfoltozó, lókupec, jós, bűnöző, zenész.

2023. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
21%
Egy korabbi kollegam osszejott egy nagyon aranyos vilagos boru 20 ev koruli kislannyal. Borzasztoan aranyos es inteligens volt. A kollegam megtudta,hogy a lanynak vannak cigany felmenoi es a neveloapja es annak a fia is ...hogy is hivjak manapsag diatosan..eroforras"? Szoval nem volt tiszta a vervonal. Es nem tudott tullepni rajta es szakitottak. (Biztos le fogtok pontozni ezert,mert huuu de rasszista stb stb,pedig csak egy tortenet ami nem is rolam szol)
2023. jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

"(Biztos le fogtok pontozni ezert,mert huuu de rasszista stb stb,pedig csak egy tortenet ami nem is rolam szol"

. Ő, hát inkább azért pontozunk le, mert k.ra nem illik ide, nem válasz a kérdésre...

2023. jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Arra utaltam,hogy nem lehet eldonteni csak kinezet alapjan hogy van e benne vonó vagy nincs. pl a fent emlitett kulso tulajdonsagok alapjan.


"Külső tulajdonságok: Kreol bőr, teljesen fekete haj, nagyon sötét szemek, elálló fül, cigányokra jellemző orrforma, görnyedt járás."

2023. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

5-ös kezdjük ott, hogy az Oláh nem volt cigány név soha, hanem lakhelyre utaló név,méghozzá az erdélyi havasalföld lakóját fémjelezte ez a név. Egyébként Mátyás király egyik őse is oláh nevet viselte.


A Lakatos név se cigány név, szakmát jelző név, és a nemesség körében is megtalálható volt ez a név, híresebb nemes emberek is házasodtak Lakatos nevű szintén nemes család tagjával.


A Balogh név szintén nem cigány eredetű rengeteg nemesi származású Balogh nevű család van, akikról írnak a családfakutatók bőven.

Ha csak a híres politikus Balogh Jánost említjük, aki réges régen élt akkor gondolom nem kell írni, hogy ő sem volt cigány.


Az hogy később ezek a nevek asszimilálódtak az etnikai közösségekben is, és ti erre írjátok azt amit írtok az megint más.

2023. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

9.


Valóban, lehagytam, hogy régebben tényleg van közöttük 1-2 amit még mentes volt tőlük.


Sajnos mára a Baloghok között iszonyú sok a cigány, ahogy a Horváth vezetéknév is általában cigányt rejt. Az Oláh pedig szinte mindig, sajnos.


A Nikolics se volt cigánynév, sokáig szerbek vezetékneve volt, csak mára annyira elcigányosodott a név, hogy nem lehet ellene tenni.

2023. jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!